Відвідування заходу, присвяченому відкриттю центра викладання арабської мови

13 грудня 2018 року учні нашого закладу освіти були запрошені на благодійну акцію посольства ОАЕ в Україні та відкриття центру викладання арабської мови ХНЕУ ім. Кузнеця. Захід проходив за участі губернатора Харківської області Світличної Юлії Олександрівни, посла ОАЕ в Україні пана Салема Ахмеда Аль-Каабі та та Голови громадської ради при ХОДА, президента громадської організації “Всеукраїнське студентське братство “Еліта Нації” Олексія Юрійовича Курцева. Учні відвідали святковий концерт та отримали цінні подарунки на згадку.

Народознавче свято «Українські вечорниці»

13 грудня – День Андрія Первозванного. У цей день з давніх часів українці відзначали Свято Калити і проводили українські, або Андріївські, вечорниці. За традицією в цей вечір дівчата ворожили на майбутнього нареченого, ліпили вареники, пекли калиту, а хлопці загравали до дівчат, жартували, співали пісні, проводили гру « Кусання калити». Андріївські вечорниці  розпочинали новорічно-різдвяні свята.

Цього року народознавче свято «Українські вечорниці»  з учнями старших класів провели вихователь Левченко Наталія Олегівна та учитель  музичного мистецтва Колупаєва Наталія Леонідівна. Хлопці та дівчата веселились, жартували, змагались у виконанні українських народних пісень, у ліпленні вареників, у читанні гуморесок, у знанні приказок та прислів’їв, українських традиційних страв, танцювали. Дівчата показали інсценівку на тему «Ворожіння на вечорницях»,  хлопці провели гру «Кусання калити», а дівчата – гру «Кусання бублика». Захід вийшов веселий, цікавий, вихованці познайомили присутніх глядачів з народними традиціями проведення молоддю дозвілля у зимові вечори в Україні, передали атмосферу давніх часів, дотримуючись традицій та звичаїв проведення українських вечорниць. Цікавинкою свята стала, звичайно, гра «Кусання калити», без якої не обходились  Андріївські вечорниці. Виховний захід сприяв національно-патріотичному вихованню дітей,  збагаченню їхніх знань з історії  України, традицій і звичаїв українського народу, прищепленню інтересу до української літератури,  культури та мистецтва, вихованню любові до Батьківщини, почуття поваги до українського народу.