14 жовтня – свято Покрови Божої Матері, День захисників та захисниць України та День українського козацтва

14 жовтня Україна відзначає три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисників та захисниць України. Учні школи підготували вірші та малюнки, які зібрано у відео-привітання нашим бійцям. Дякуємо вам за мужність та за захист! Переглянути відео можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=o0nxVjcVugs

Коротка довідка:

День захисника та захисниці України

День захисника України – наймолодше із трьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

День українського козацтва

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови.