Загальношкільне українознавче свято «Великодні дива»

25 квітня 2019 року вихователь Левченко Наталія Олегівна з вихованцями  закладу освіти  підготувала і провела загальношкільне українознавче свято  «Великодні дива». Під час заходу діти дізнались про історію виникнення свята, цікаві традиції і звичаї святкування в Україні, дізнались про різні види великодніх крашанок і писанок, що означають намальовані на писанках  символи, співали святкові пісні,  розігрували сценки про святкування Великодня, молодші вихованці танцювального гуртка «Гармонія» підготували танок «Писанки-крапанки». Також Наталія Олегівна розповіла про розваги та ігри з писанками, в які грали українські діти на Великдень. Із великим задоволенням малеча грала в рухливі ігри «Знайди писанку», «Писанка в колі», збирали пазли-писанки. Особливу увагу вихователька приділила великоднім обрядам:  відвідування святкової служби у храмі,  правила поведінки під час великодніх заходів у церкві та на цвинтарі, розповіла про збирання великоднього кошику.  Метою виховного заходу було: розширити знання учнів про Великодні свята, розкрити зміст свята:  вербна неділя, чистий четвер, відроджувати звичаїв та обрядів українського народу, примножувати його традиції, виховувати у дітей шанобливе ставлення до рідного краю.

Виставка писанок «Великоднє дерево»

Вихованці закладу освіти, готуючись до Великодніх свят, на уроках трудового навчання, образотворчого мистецтва, гурткових заняттях та у позаурочний  час виготовляли великодні писанки, що були виконані у  різних техніках: традиційний розпис за допомогою воску і фарб, сучасний розпис, квілінг, прикрашання стрічками, декупаж, бісероплетіння. Діти старались, писанки вийшли красиві, яскраві, різноманітні. Із дитячих писанок була створена святкова виставка «Великоднє дерево». Батьки, гості, працівники школи і самі вихованці мали змогу ознайомитись із творчими роботами. Особливу зацікавленість та захоплення «Великоднім деревом» виявили малюки. Після свят писанками буде поповнено експозицію «Українські календарно-обрядові свята» у шкільному етнографічному кабінеті «Світлиця».

Відвідування виставки «Чорнобиль – довгий слід трагедії»

25 квітня 2019 року здобувачі освіти нашого закладу відвідали виставку малюнків «Чорнобиль – довгий слід трагедії», що проходила у Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості. Виставка малюнків присвячена аварії на Чорнобильській АЕС. Учні мали змогу побачити погляд юних художників на трагічні події квітня 1986 року та наслідки радіаційної катастрофи, які відлунюються і до сьогодні. Ніхто не залишився байдужим тих жахливих подій того  року. Рік який назавжди закарбується в серцях людей.