Вишиванкова хода

16 травня 2019 року вихованці нашого закладу освіти із своїми педагогами приєднались до вишиванкової ходи, присвяченій Дню вишиванки, що проходила у Харкові. Діти пройшли центральною вулицею міста, відвідали святковий концерт,  побачили розмаїття вишиванок на харків’янах, покуштували  по шматочку смачнючого «вишиванкового» торту.

Всесвітній день вишиванки

Довідка. У 2006 році у студентки факультету історії та політології Чернівецького національного університету Лесі Воронюк виникла ідея проведення акції «День вишиванки», яка переросла у Всесвітній день вишиванки, що проходить щороку у третій четвер травня. До цього свята може залучитись кожен охочий, одягнувши вишиванку на роботу, на заняття. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів (джерело:  https://uk.wikipedia.org/wiki/День_вишиванки)

_______________________________________________

Вишиванка – Вкраїна і доля.
В ній не лише барвиста краса.
В ній боролися предки за волю
І відходили на небеса.
Жито жали і хліб випікали,
І у парі ішли під вінець.
В ній дітей своїх благасловляли
Батько й мати, від щирих сердець…
Вишиванко моя, вишиванко,
Ти-як пісня, у серці моїм.
Одягну тебе в будні і свята,
Щоб любов поселилася в нім… (Тетяна Строкач)

_______________________________________________

16 травня 2019 року в нашому закладі освіти святкували Всесвітній день вишиванки, провели виховні заходи:

– учитель української мови таукраїнської  літератури Зубрилова Ольга Миколаївна провела для учнів українознавчий урок «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі» у шкільному етнографічному кабінеті «Світлиця»;

– класні керівники і вихователі провели виховні години на тему «Вишиванка – оберіг українського  роду»;

– учитель Білоєдова Любов Іванівна та вихователь Левченко Наталія Олегівна разом із своїми вихованцями взяли участь у вишиванковій ході у центрі міста;

– керівник образотворчого гуртка «Кольорова палітра» Романова Наталія Юріївна з вихованцями підготували виставку дитячих малюнків «Вишиванки – родзинки українського стилю».