День української писемності та мови

З 8 листопада по 12 листопада 2019 року в закладі освіти проходили заходи, присвячені Дню української писемності та мови:

1. 08.11.2019 — участь у Всеукраїнському радіодиктанти національної єдності. Учні, педагоги, працівники школи писали приэднались до укранськоъ спыльноти та писали диктант «Від берести – до «цифри»». Захід сприяв розвитку інтересу до вивчення української мови.
  2. 08.11.2019-12.11.2019 — виставка стіннівок «Мова моя калинова». Кросворди, вірші, приказки і прислів’я про рідну мову.
  3. 08.11.2019-12.11.2019 — літературна виставка у шкільній бібліотеці «Плекайте українську мову».
  4. 11.11.2019 — бібліотечний урок «Без мови й народу нашого нема». Захід присвячений українській літературі. Діти розгадували ребуси і загадки, знайомились з новинками літератури, слухали розповідь шкільного бібліотекаря Позднякової Олени Миколаївни про виникнення української писемності.
  5. 11.11.2019 — проведення класних годин на тему «Яка чудова українська мова». Класні керівники і вихователі виховували інтерес до вивчення української мови, спонукали спілкуватись рідною мовою на уроках та у повсякденному житті, розповідали цікаві факти про виникнення писемності.
  6. 12.11.2019 — українознавче літературно-музичне свято «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть». Учитель української мови і літератури Зубрилова Ольга Миколаївна провела виховний захід з флешмобом, репом про український алфавіт, піснями про українську рідну мову.

Участь педагогів у обласному семінарі-практикумі з народознавства

Чи знаєте ви своє “коріння”, чи можете з упевненістю сказати, що знаєте історію рідного краю? Мабуть ці питання турбують кожного.

13 листопада 2019 року учителі трудового навчання з декоративно-ужиткового мистецтва нашого закладу освіти Халєєва Вікторія Олександрівна та Білоєдова Любов Іванівна взяли участь у обласному семінарі-практикумі керівників народознавчих гуртків та фольклорних колективів на тему “Використання історико-культурних ресурсів Зміївського району у роботі народознавчих гуртків”, який організували керівництво і працівники Комунального закладу “Харківська обласна станція юних туристів”.  Педагоги мали змогу доторкнутись до цікавого історичного минулого рідного краю. Найяскравіші враження залишила науково-практична частина семінару:  тема “Збереження історичної спадщини” з ознайомлення з експозицією регіонального музею етнографії Слобожанщини у с. Артюхівка, тема “Розвиток сільського зеленого туризму у Зміївському районі” з ознайомлення з діяльністю “Зеленої садиби” у с. Черемушне. А петриківський розпис сільських хатинок нікого не залишив байдужим.

Родзинкою народознавчої екскурсії став відомий  експонат етнографічного музею —  раритетна валіза від Louis Vuitton 1880 року випуску.

Учасники семінару отримали масу позитивні вражень, надихнулись на творчість, планують передати отримані знання про історичне минуле Слобожанщини своїм вихованцям.