Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

5 грудня – Міжнародний день волонтера

6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, віку, релігії, національності тощо – є порушенням її прав.

В межах цієї акції у КЗ «Харківська спеціальна школа № 3» Харківської обласної ради було проведено низку заходів на формування в учнів свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства, підвищення рівня поінформованості школярів щодо проблем торгівлі людьми,  попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, виховання толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, вирішенню конфліктів мирним шляхом.

Акція розпочалася з ознайомленням учнів з «Календарем важливих дат».

Під час акції увазі користувачів бібліотеки були представлені тематичні виставки:

• «Календар важливих дат»;
  • «1 грудня – Всесвітній день боротьби з СНІДом»;
  • «Людина – не товар!»;
  • «У світі прав» тощо.

Для учнів 7-10 класів вчителем з основ здоров’я Білоєдовою Л.І. та практичним психологом Кравченко М.С. проведено  бесіди «Молодь за життя без СНІДу» з метою формування відповідальності за власне здоров’я та виховання толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

Класними керівниками та вихователями школи з 1 по 10 класи проведено:

– Години спілкування щодо толерантного ставлення до ВІЛ – позитивних людей;

– До Міжнародного дня людей з інвалідністю проведено День Милосердя.  Виховні години «Ми – різні, але ми –  рівні» та виставку малюнків. З метою толерантного, поважного ставлення до людей з обмеженими можливостями.

– Години спілкування «Великі права маленької дитини» присвячено Міжнародному дню прав людини. З метою профілактики правопорушень серед учнівських колективів, профілактики булінгу, виховання поваги до закону і прав людини.

З учнями 1 – 10 класів практичним психологом, бібліотекарем  та педагогом організатором проведено акцію «Діти проти насильства» та виставку малюнків «Щаслива сім’я – без насильства» з метою формування свідомості учнів  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

З метою попередження насильства в сім’ї заступником директора Долганюк О.В. разом з практичним психологом підготовлено та доведено інформацію для батьків за темою «Насильство в сім’ї. Визначення. Основні ознаки».