До 150-річчя з дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 року  виповнилось 150 років від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури. Леся Українка – одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

В закладі освіти упродовж лютого 2021 року пройшли виховні заходи з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки:

• Виставка стіннівок «Наша мова – калинова».
  • Літературні години у 1-10 класах «Вітрила долі Лесі Українки»;
  • Уроки української літератури у 1-10 класах з вивчення поезії та біографії Лесі Українки.
  • Виставка дитячих малюнків-ілюстрацій до творів Лесі Українки «Нехай Лесине слово лунає!».
  • Участь вихованців у Всеукраїнському арт-челенджі «Слово, чому ти не твердая криця!» Українського центру позашкільної освіти, присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки.
  • Участь вихованців у дистанційному VІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!».
  • Участь вихованців у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка», який проводять ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» та ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА.
  • Проведення шкільного поетичного челенджу «Її вірші, як перла многоцінні, як дивний скарб серед земних століть».
  • Перегляд документальних фільмів про життєвий і творчий шлях Лесі України та мультфільмів за творами письменниці, відеофайлів із читанням поезії, виконанням музичних творів на слова поетеси, уривків театралізованих постанов її оповідань.
  • Літературна виставка в шкільній бібліотеці «Ні, я жива! Я буду вічно жити!».
  • Бібліотечні уроки «Леся Українка: цікаві факти про письменницю».

Участь у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка»

У лютому 2021 року вихованці закладу освіти брали участь у Міжнародному літературному марафоні «Моя Леся Українка», присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки. Захід проводили ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей» та ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА. Наші учні представили на марафон відео з читанням віршів Лесі Українки та малюнки до її творів. Діти отримали дипломи учасників заходу. Участь у літературному марафоні сприяла вивченню творчості поетеси, розвитку творчих здібностей учнів, прищеплення інтересу до української літератури та до самого читання, виховання любові до рідної мови, країни.

Участь у Всеукраїнському конкурсі «Змагаймося за нове життя»

У лютому 2021 року вихованці закладу освіти отримали сертифікати учасників дистанційного Всеукраїнського конкурсу «Змагаймося за нове життя», присвяченого 150-річчю з дня народження Лесі Українки. Для  номінації «Декламація» під керівництвом учителів Кіщенко Надії Володимирівни та Зубрилової Ольги Миколаївни вихованці підготували читання віршів Лесі Українки:

• «Стояла я і слухала весну», Кучеренко Карина, учениця 4-А класу;
  • «На зеленому горбочку», Чипкаленко Євген, учень 4-А класу;
  • «Тішся, дитино…», Сергієнко Руслан, учень 4-А класу;
  • «Стояла я і слухала весну», Іванова Карина, Кудлай Максим, Карпов Максим, Кощій Дмитро, учні 7 класу, Хрустинська Емілія, учениця 4-Б класу;
  • «Вишеньки-черешеньки», Кучеренко Артур, Кощій Дмитро, Іванова Карина, учні 7 класу, Литовка Вікторія, учениця 4-Б класу, Кучеренко Карина, учениця 4-А класу.

І Міжнародний (VІІ Всеукраїнський, ХVІІ Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, проводився з ініціативи громадської організації «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело», Центру сучасного мистецтва «Steinbarg Gallery & Cafe», Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього» та родини Бурбак за сприяння й підтримки Федерації професійних спілок України, Профспілок працівників освіти і науки України, Полтавської торгово-промислової палати, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської міської ради, Щербанівської об’єднаної територіальної громади, ПРАТ «Гравітон», Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Конкурс проходив з метою сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки; долучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу шляхом вивчення та дослідження історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив; виховання відповідальності за збереження місцевих пам’яток культури; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини, формування духовно-моральних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку на прикладі творів Лесі Українки, скарбів культурної спадщини українського народу; виховування толерантного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу, заохочування молоді до творчої діяльності.

Виставка стіннівок «Наша мова – калинова»

Щороку 21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. З 22 лютого 2021 року в школі розпочався Місячник української мови і літератури «Живи і квітни, рідна мово!», присвячений вивченню рідної мови та української літератури. Згідно плану проведення Місячника української мови і літератури з 22 лютого по 5 березня 2021 року у школі проходить виставка стіннівок «Наша мова – калинова», присвячена рідній мові та 150-річчю з дня народження Лесі Українки.  На виставці розміщені висловлювання відомих  українських поетів і письменників про рідну мову, стіннівки про українську мову та творчість Лесі Українки, плакат «Дерево мудрості», на якому діти розмістили стрічки з цитатами про рідну мову.