14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

14 жовтня українці святкують одразу три свята.

Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисників та захисниць України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на якій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу. День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Президент України Леонід Кучма впровадив це свято своїм Указом від 7 серпня 1999 року.

Також 14 жовтня відзначають День захисників і захисниць України. Свято започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом як Деень захисника Ураїни, з  2015 року 14 жовтня є державним с та вихідним днем.  А 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України».  Вперше День захисника України у 2015 році відсвяткували під гаслом «Сила нескорених». Свято виникло на тлі підсилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії росії на Донбасі і в Криму. Датою свята не випадково обрали 14 жовтня, адже наші воїни є нащадками славетних українських козаків і, як і наші пращури,  стоять на захисті України.

З нагоди свята вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України! Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям і військовослужбовицям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів та зичимо міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам.

Дякуємо, підтримуємо, зичимо добра, здоров’я, сил, витримки та перемоги!

14 жовтня – свято Покрови Божої Матері, День захисників та захисниць України та День українського козацтва

14 жовтня Україна відзначає три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисників та захисниць України. Учні школи підготували вірші та малюнки, які зібрано у відео-привітання нашим бійцям. Дякуємо вам за мужність та за захист! Переглянути відео можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=o0nxVjcVugs

Коротка довідка:

День захисника та захисниці України

День захисника України – наймолодше із трьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка

Свято Покрови Пресвятої Богородиці

Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.

День українського козацтва

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови.