ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

19 грудня – День святителя Миколая Чудотворця. Це одне з найулюбленіших свят православних християн. Навряд чи є хоча б одна людина в Україні, яка не чула про святого Миколая. Його ікони є в багатьох оселях.  Своїми молитвами святий Миколай здійснив чимало чудес, тому православні віруючі  його називають Микола Чудотворець, Микола Угодник або Святитель Миколай. Він також вважається захисником всіх несправедливо засуджених, ображених, мандрівників,  моряків, а також жебраків, хворих і, звичайно, дітей.  Святий Миколай був реальною людиною, зарахованою до лику святих за його благочестиві вчинки і праведне життя.  Згідно з древніми писаннями, чоловік жив в III-IV століттях і прославився багатьма чудесами. Одна з легенд свідчить, що одного разу Микола Чудотворець врятував від страти безвинно засуджених людей, зупинивши ката з мечем. А також вберіг жителів міста Міри від голоду, приснившись одному з італійських купців, давши йому грошей і попросивши його приїхати до людей із зерном. На честь Миколи Угодника було побудовано безліч храмів і монастирів, святого шанують представники християнства в багатьох країнах, а в Україні в пам’ять про Чудотворця назвали місто Миколаїв.

До дня святого Миколая в Україні існує традиція випікати «миколайчики» – святкове печиво, прикрашене білою глазур’ю, для дітей у вигляді дідуся у кожусі,  зірок, сонечка, півмісяця, янголів, а також півників, коників. Також в цей день діти отримують солодощі та смаколики на честь свята.

У цьому році усі українці просять у Миколая Чудотворця одного – щоб закінчилась війна в країні, щоб настала Перемога над ворогом, щоб захисникам вистачило сил, здоров’я та сміливості вибороти мир та свободу, щоб вони повернулись додому до своїх родин неушкодженими та здоровими, щоб повернулись українці на рідну землю у свої оселі  з евакуації, щоб настало в нашій державі мирне щасливе життя.

Вітаємо з Днем святого Миколая! Нехай частіше в житті трапляються дива, а ви ніколи не втрачай в них віру! Нехай настрій завжди буде радісним. Нехай тваше життя буде щасливим. Бажаємо добра, радості, світлих надій, щирої любові рідних. Нехай святий Миколай подарує мир, перемогу, єдність,  міцне здоров’я, достаток і душевне тепло!

Відеопривітання учням від педагогічного колектива за посиланням https://youtu.be/x5PWA0nRlJc

Працівники ДСНС Салтівського району 19 грудня привітали учнів закладу освіти з Днем святого Миколая. Вони подарували дітям солодощі.