УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

21 лютого 2023 року керівництво та педагоги КЗ «ХСШ №3» ХОР взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю на тему «Формування життєвої компетентності осіб з особливими освітніми потребами в системі позашкільної, спеціальної та інклюзивної освіти», проведення якої організував Харківський національний педагогічний університет ім.. Г.С.Сковороди.

Метою науково-практичної конференції стала презентація напрацювань у сфері формування життєвої компетентності осіб з особливими освітніми потребами в системі спеціальної та інклюзивної освіти, обмін досвідом, обговорення актуальних питань та перспектив розвитку спеціальної, інклюзивної та позашкільної освіти в умовах воєнного стану.

Основні напрямки, що були висвітлені під час конференції:

1. Інноваційні технології розвитку дітей з особливими освітніми потребами в системі позашкільної, спеціальної та інклюзивної освіти.
  2. Організаційно-методичні аспекти діяльності закладів позашкільної освіти в процесі соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.
  3. Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами та її сім’ї в умовах воєнного стану.
  4. Підготовка фахівців до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі.
  5. Соціалізація осіб з особливими освітніми потребами в гуртковій роботі закладів  позашкільної освіти в післяшкільний період.
  6. Сучасні аспекти створення здоров’язбережувального і безпечного освітнього середовища в закладах освіти в умовах воєнного стану.
  7. Здоров’язбережувальна діяльність у закладах позашкільної, спеціальної та інклюзивної освіти.
  8. Фізичне виховання, ерготерапія, фізична реабілітація та рекреація у відновленні здоров’я дітей з особливими освітніми потребами.

На заході виступили з доповідями  провідні українські науковці та спеціалісти в галузі спеціальної, інклюзивної та позашкільної  освіти, видатні  педагоги-дефектологи: декан факультету спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, віце-Президент ГО «Українська асоціація корекційних педагогів», почесний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Шеремет М.К.; президент ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», дійсний член НАПН України, заслужений юрист України; професор кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Синьов В.М.; віце-президент ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів», дійсний член Національної академії педагогічних наук України, професор кафедри спеціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, доктор педагогічних наук, професор Бондар В.І. Ділились досвідом роботи викладачі та  корекційні педагоги з польських закладів вищої освіти та спеціальних закладів освіти. Педагогічні працівники закладу освіти брали участь у роботі секції на тему «Досягнення та перспективи розвитку спеціальної освіти в умовах сьогодення».

Педагогічний колектив КЗ «ХСШ №3» ХОР висловлює велику подяку організаторам конференції. Ми вдячні за змістовну, актуальну, корисну та цікаву тематику заходу,  за  доповіді та досвід роботи учасників з роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, за рекомендації та поради психологічної підтримки  як дітям, їхнім батькам, родинам, так і педагогам у воєнний час.