День безпечного Інтернету

ДОВІДКА. За ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід запроваджено День безпечного Інтернету, який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого.

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються:

  • шляхи безпечного використання молоддю Інтернету,
  • питання інтернет-етики,
  • загрози протизаконного контенту.

День безпечного Інтернету має на меті досягнення об’єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

День безпечного Інтернету у 2020 році відзначається 11 лютого під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

11 лютого 2020 року наш заклад освіти також долучився до проведення Дня безпечного Інтернету. Учитель Білоєдова Любов Іванівна провела виховний захід «Я і Інтернет» для учнів старших класів.
Під час заходу розглядались такі актуальні і важливі питання:

1.Прогрес інформаційно-комунікативних технологій.

  1. Безпечні та небезпечні сторони Інтернету.
  2. Правила користування Інтернетом.

Захід був пізнавальний, корисний, цікавий. Любов Іванівна у доступній формі розповіла вихованцям про переваги користування мережею та про  небезпеку, яка чатує на необізнаних користувачів. Захід пройшов у формі «круглого столу», де учні задавали питання, які їх цікавлять, розповідали про досвід користування інтернетом у різних сферах їхнього життя. Учитель обговорила з дітьми різні ситуації, пояснила незнайомі та незрозумілі терміни, такі як «спам», «флуд», «фішинг», «фейк», «блог», «кіберзлочинність», «хакер» та інші. У підсумку учні дійшли до висновку, що треба постіно пам’ятайти, що Інтернет – це лише інструмент, яким ми користуємось, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спосіб спілкування, якщо між людьми величезні відстані, але й певні ризики та небезпеки. Треба вчитися користуватись Інтернетом із розумом і пам’ятайти, що кращий Інтернет починається з самого себе. Під час заходу діти були активні, зацікавлені, адже користування інтернетом відбувається постійно у повсякденному житті, а під час заходу діти отримали багато відповідей на хвилюючі питання безпеки у мережі.  Виховний захід проведений на високому методичному рівні, відповідав усім вимогам організації освітнього процесу, заслуговує найвищої оцінки.