ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

25 лютого 1871 року, 152 роки тому, народилась відома українська поетеса Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка), яку знає весь світ.

Її творами зачитуються і дорослі, і діти. Її мати, письменниця Олена Пчілка, навчала доньку грамоті вдома. Леся була дуже здібна до навчання, знала 9 іноземних мов. Зростала у великій дружній родині. Була допитливою та талановитою: гарно малювала, вишивала, грала на фортепіано. Все зачаровувало маленьку Лесю: і спів птахів, гомін старезних дубів. В дитинстві вона дуже любила вірші та казки. З чотирьох років сама читала книги. Пізніше написала казки про нерозумного горобчика «Біда навчить», якого ніхто не хотів навчити розуму; про Оха-чародія з підземного царства, а її вірші для дітей – зачаровують любов’ю до природи, рідного краю.

Природні дані, наполегливість та постійна праця поетеси дозволили їй сягнути значних вершин і вплинути на українське суспільство, літературу.

Леся написала 270 віршів, а ще поеми, віршовані драматичні твори.

Леся Українка прожила нелегке життя, тому її твори не завжди веселі. Вони вчать долати труднощі, як це робила сама Леся.

Поетеса багато подорожувала по світу, вивчала історію та традиції тих країн, де бувала.

Леся Українка ввела в нашу мову такі нові слова, як «напровесні» та «промінь». Нині нам ці слова здаються цілком звичними. А Олена Пчілка, мати Лесі, дала життя означенню, без якого неможливо уявити нинішній мовний запас, — слову «мистецтво». З її легкої руки в нашій мові прижилися також слова «переможець», «палкий» та інші.

За творами Лесі Українки створено понад 10 фільмів, мультфільм, понад 20 вистав, 4 радіовистави, 5 радіокниг, 5 пісень. До 145 річниці від дня народження Лесі Українки компанія Google навіть створила святковий дудл (логотип пошукової системи) за мотивами її легендарної «Лісової пісні». Про неї зафільмовано 11 документальних стрічок.

Іменем відомої українки названі вулиці, бульвари, парки, площі, театри, школи, бібліотеки в Україні, є навіть школа її імені в Австралії.

На її честь в 1970 р. була заснована літературна премія ім. Лесі Українки, а портрет зображено на марках, ювілейних монетах та українській банкноті в 200 гривень.

Видатній письменниці і її творчості присвячені музеї: Літературно-меморіальний музей родини Косачів у Новоград-Волинському, музеї Лесі Українки в Кєїві, Колодяжному, Луцьку, Ялті, Сурамі (Грузія). Пам’ятники Лесі Українки споруджені не лише в Україні, і їх понад 70, в Україні, в Австрії, Білорусі, Болгарії, Німеччині, Росії, Естонії, Грузії, Єгипті, Італії, Америці, Канаді.

На знак пошани видатної українки в 1970 році у головному поясі астероїдів було відкрито нову одиницю. На честь письменниці він отримав назву — 2616 Леся.

День народження Лесі Українки в Україні відзначають на державному рівні.

Тож усі ці факти свідчать про неймовірну велич, геніальний талант і популярність найвидатнішої в усі часи в Україні жінки – письменниці-поетеси Лесі Українки.(за матеріалами інтернетвидань)