Учням на замітку

ДЕСЯТЬ “НЕ МОЖНА”

1. На одинці з собою робити все не так, як ти робив би на очах у людей. 2. Лінуватися, бути ледарем, дармоїдом, неробою. 3. Видавати за заслугу те, що є твоїм прямим обов’язком. 4. Вимагати від батьків те, чого ти не заслужив працею. 5. Бути жадібним, корисливим, негостинним. 6. Гребувати працею своїх батьків. 7. Сміятися зі старості, не поважати старість. 8. Лицемірити, говорити не те, що думаєш, що відчуваєш. 9. Запобігати перед тим, хто сильніший тебе. 10.Давати “пусті” обіцянки, не дотримуватися слова

“Дев`ять негідних речей”

1. Нашіптувати, доносити на товариша.2. Бути легкодухим. Уникати відповідальності за свій учинок.3. Байдуже проходити повз чужу біду, горе, відчай, посилаючись на свою слабкість.4. Використовувати свою силу й фізичну перевагу на зло.5. Мовчати, коли треба говорити, і говорити, коли треба мовчати. Базікати.6. Відступати перед небезпекою, щоб зберегти спокій, добробут.7. Добиватися для себе полегшення за рахунок товариша.8. Не слухати батьків, обманювати їх.9. Глузувати з калік. Кривдити дівчинку, дівчину, жінку. Не любити і кривдити тварин.

“Гарячі телефони”:

Всеукраїнська дитяча лінія „Телефон Довіри” > 8 800 500 21 80 (Безкоштовно, конфіденційно та анонімно надає консультації і психологічну допомогу дитині, яка постраждала внаслідок жорстокого поводження з нею).Національна „гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей > 8 800 500 33 50Консультаційний телефон оперативного штабу з питань вступу до вищих навчальних закладів (на період з 02 червня по 29 серпня 2012 року) – (044) 486-28-49.Цілодобовий телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім’ї – (044) 451-5-451

Обов’язки учнів
Стаття 52 Закону про освіту
1.

Обов’язками учнів відповідно є:
додержання законодавства, моральних, етичних норм;
систематичне та глибоке оволодіння знаннями, практичними навичками, підвищення загального культурного рівня;
додержання статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.Відповідальність неповнолітніх
Злочин — злодіяння, злий вчинок з точки зору тієї чи іншої системи цінностей, людини, групи людей, чи людства в цілому. Людину, яка чинить злочин називають «злочинець». У законодавстві України злочин — передбачене кримінальним законом суспільно-небезпечне винне каране діяння (дія чи бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину (ч. 1 ст. 11 Кримінального кодексу України).
Хуліганство (від англ. Hooligan — хуліган) — грубе порушення громадського порядку. Покарання за хуліганство передбачено в кримінальних кодексах більшості країн.
Адміністративна відповідальність— вид юридичної відповідальності. Підставою для А. в. є адміністративне правопорушення. Питання порядку застосування А. в. регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення (КпАП). До порушників застосовуються адміністративні стягнення (попередження, штраф, оплатне вилучення предмета, конфіскація, позбавлення спеціального права, громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт). Виняток передбачений ст. 21 КпАП, згідно з якою орган, уповноважений розглядати справи про адміністративні правопорушення, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника може звільнити його від А. в., передавши матеріали на розгляд громадськості для вжиття заходів громадського впливу. Суб’єктами А. в. можуть бути фізичні особи, які досягли 16-річного віку. Законодавством встановлено певні обмеження А. в. для неповнолітніх, службових осіб, іноземців, які згідно з міжнародними договорами користуються імунітетом щодо адміністративної юрисдикції в Україні.
Кримінальна відповідальність — різновид юридичної відповідальності, обов’язок особи, яка вчинила злочин, зазнати державного осуду в формі кримінального покарання . Передбачені Кримінальним кодексом обмеження прав і свобод особи, що вчинила злочин, що індивідуалізуються в обвинувальному вироку суду і здійснюються спеціальними органами виконавчої влади держави.
Фізична особа є кримінально-відповідальною з 14 років.
Стаття 178 Цивільного кодексу України
Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.
У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальником, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини. Якщо неповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функції піклувальника, цей заклад зобов’язаний відшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі, якщо він не доведе, що шкоди було завдано не з його вини.
Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, – тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, – тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Рекомендації до зовнішнього вигляду учню

1. У школу учні повинні приходити в охайному одязі, призначеного для занять2. Одяг повинен відповідати віку, виражати повагу хазяїна до самого себе й суспільству.3. Рекомендується не застосовувати зайву косметику й не носити багато прикрас на заняттях4. Спортивний одяг призначений для уроків фізичної культури, на інших уроках вона недоречна.5. Перебування в школі у верхньому одязі, без особливих на те причин, не дозволяється.6. На уроках технології хлопчики повинні мати робочий халат, дівчата – фартух і головні убори.7. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у відповідній формі: дівчинки в темних спідницях або штанях і світлих блузках, хлопчики – у темних костюмах і світлих сорочках. Бажана наявність краватки для останніх.8. На святкові вечори, концерти учні вибирають одяг за своїм розсудом.

Правила поведінки учнів у їдальні

1. Під час перебування в їдальні учням слід дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.2. Учні повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.3. Розмовляти під час їжі треба не голосно, щоб не турбувати тих, хто їсть по сусідству.4. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.5. Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.6. Учень зобов’язаний після прийому їжі забрати зі столу посуд.

Правила поведінки учнів до початку, під час перерв і після закінчення занять

1. Під час перерв учень зобов’язаний:
* навести чистоту й порядок на своєму робочому місці;
* вийти із класу, якщо попросить учитель;
* виконувати вимоги учителя.
2. Під час перерв учні можуть вільно рухатися по школі, крім тих місць, де їм заборонене перебування з метою безпеки (горище, підвал, кухня, фізична й хімічна лабораторії).
3. Під час перерв учням забороняється штовхати один одного, кидатися предметами й застосовувати фізичну силу.