Оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні

Президент України Петро Порошенко урочисто оголосив 2016 рік Роком англійської мови в Україні.

Оголошення сталося не тільки на словах. Головою української держави також був підписаний Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». Це означає, що у 2016 році вивченню іноземної мови буде приділятися більше значення.

За словами Петра Порошенка володіння мовою міжнародного спілкування вкрай необхідно українцям, адже це розширює доступ громадян до світових можливостей освіти, культури та економіки. Без належного знання українцями англійської мови на належному рівні неможлива інтеграція України до наукового, економічного та політичного простору.

До того ж програма глобалізації Goglobal, принципи якої зараз зберігаються в Україні, вказує на вивчення англійської мови як одного з основних пріоритетів розвитку.

Рік англійської мови передбачатиме комплекс заходів для активного вивчення громадянами англійської мови:

1. Викладанню англійської мови у вищих навчальних закладах буде приділятися більше уваги.
  2. Чисельність гуртів та інших позашкільних закладів вивчення іноземної мови має бути збільшена.
  3. Проведення олімпіад та інших змагань на знання англійської мови серед учнів та студентів.
  4. Обмін учнями та студентами з України та носіями мови.
  5. Активізація програми «E-Twinning Plus».
  6. Розповсюдження мережі літніх мовних таборів з вивчення англійської мови.
  7. Запровадження поетапної сертифікації вчителів щодо їхньої мовної освіти, результати чого будуть впливати на оплату їхньої праці.
  8. Поширення англійських фільмів із субтитрами, а також освітніх радіо- та телепрограм із вивчення мови.
  9. Організація мовних курсів для державних службовців після перевірки їхнього рівня.
  10. Врахування міжнародного досвіду та залучення міжнародної допомоги для вдалої реалізації всіх заходів.

Указ президента України про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні

Безкоштовні масові онлайн-курси англійської

План року англійської мови

про підсумки  проведення Року англійської мови

в Комунальному закладі

«Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3»

Харківської обласної ради

На виконання Указу Президента України від 16 листопада 2015 року

№ 41/2015 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» Комунальному закладі «Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3» Харківської обласної ради упродовж 2016 року з метою популяризації англійської мови,зацікавлення та ознайомити учнів з іноземною мовою, викликати в них позитивне ставлення до неї, мотивування необхідності та значущості володіння англійською мовою як неповторним засобом міжкультурного спілкування проводились наступні виховні заходи:

1.Оформлення у шкільній бібліотеці постійних виставок: «Англійська мова – мова дружби» та «Твори англійських поетів і письменників українською мовою».

1. Випуск тематичних стіннівок учнями 5-10-х класів «Англійська мова в нашому житті».

3.Проведення розважально-пізнавального вечора української пісні англійською мовою «За далеким океаном чути пісню солов’я».

1. Учитель географії Абальмас Н.В. провела уроки географії у 6 – 9 класах на тему «Країни, які говорять англійською мовою».
  2. Учитель музики Колупаєва Н.Л. провела музичну вікторину англійських пісень «Угадай мелодію» для учнів 5-10 класів, усний журнал «Знайомство з творчістю українських емігрантів у світі англійської музики» та урок музичного мистецтва у 8 класі «Зарубіжна естрадна музика. Знайомство з творчістю англомовних груп «Queen» та «Beatles». Вивчення англійської пісні групи «Beatles» «Yesterday» українською мовою.»
  3. Учитель української мови Доля А.Ю. провела віртуальну подорож «У світі англійської мови».
  4. Класні керівники провели години спілкування на тему «Рік англійської мови в Україні».
  5. Упродовж року знайомство дітей з англійською мовою відбувалось під час перегляду мультфільмів англійською мовою з українськими субтитрами: «Вінні-Пух», «Канікули в Простоквашино», «Малиш і Карлсон» та кінофільмів англійською мовою з українськими субтитрами: «Аліса в країні чудес», «Бетховен», «Чарівник країни Оз».

Виховні заходи щодо ознайомлення з англійською мовою, проведені у школі, сприяли розширенню світогляду учнів, спонукали до оволодіння українською мовою,   ознайомленню з  мовною  культурою, духовному та моральному розвитку, виховуванню інтересу до творчості українських та іноземних письменників, поетів, митців, розвитку комунікативних потреб у пізнанні інших країн і народів. Виховували інтерес до ознайомлення з народними традиціями, звичаями, літературою, творами не тільки англомовних народів, а також українців.

Директор школи                                                                               Н.М.Гончарова

Стіннівки «Англійська мова в нашому житті»

З 26 лютого 2016 року в школі проходила виставка стіннівок учнів 5-10-х класів «Англійська мова в нашому житті», присвячена Року англійської мови в Україні. Діти разом із своїми педагогами розповіли у своїх газетах про цікавинки англійської мови, про використання англійської мови українцями у своєму житті. Газети вийшли яскраві, цікаві, пізнавальні.