День міста Харків

23 серпня щороку всі харків’яни святкують День міста.

Цього року нашому рідному місту Харкову виповнюється 362 роки.

23 серпня 1943 року місто було звільнено від німецьких військ. День визволення Харкова став загальноміським святом. У 1975 році цього дня почав свою роботу Харківський метрополітен – другий за розміром в Україні. Навіть є станція, яка названа на честь цієї події, “23 серпня”. У 1980-х роках цю дату визначили як День міста.

Харків — це одне з найбільших міст України. Його ще називають першою столицею, тому що він нею був за радянських часів

Харків — красиве, світле і живописне місто, розташоване на північному сході України. В ньому живе багато людей, що навчаються, працюють, відпочивають. Головні річки Харкова — Харків, Лопань, Уди. Через них давно вже побудовані мости, по яким можна ходити, чи їздити, або просто стояти і милуватися течією. В центрі міста розташований прекрасний парк, який має ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Біля нього — майдан Свободи, найбільший майдан в Європі. Тут зазвичай проходять всі міські свята, на які збирається дуже багато людей, грає музика, пускають феєрверки. Тут же, неподалік, стоїть нова будівля Харківського національного академічного театру опери і балету — дуже цікава монументальна споруда, перед якою побудовано надзвичайно вражаючі фонтани. Вечорами багато молоді збирається біля них. Головна вулиця міста — Сумська. На ній також багато крамниць, банків, Палац Одруження і просто красиві будинки, в яких живуть харків’яни.
Харків також крупний науковий і студентський центр. У ньому багато науково-дослідних і навчальних інститутів, серед них є дуже відомі.

Наше місто ще і великий промисловий центр. Тут роблять літаки, турбіни, трактори, телевізори, велосипеди. Правда, багато заводів зараз не працюють так, як раніше, але ймовірно, що з часом все налагодиться. У Харкові працюють кінотеатри, театри, музеї, є цирк і планетарій. Тож багато дітей на канікулах відвідують виставки, ходять на вистави, дивляться фільми і розважаються. Навесні, коли розпускаються кучеряві клени і каштани, квітнуть абрикоси і вишні, зеленіє трава і світить лагідне сонечко, наше місто стає особливим. Люди частіше гуляють вулицями, посміхаються, і радіють, що живуть в такому красивому місті.

МОЙ ХАРЬКОВ

Люблю тебя мой город Харьков,
Твои просторы площадей,
Твои деревья тихих парков
И красоту твоих аллей.

Люблю я улицу Сумскую,
Её зеркальную струю,
Её брусчатки мостовую,
Что до сих пор ещё в строю.

Люблю твои микрорайоны,
Они как мини города
Весной там расцветают клёны
И ночью снятся иногда.

Цвети же первая столица!
Пусть детский беззаботный смех
По улицам твоим как птица
Летит и окрыляет всех!