День вишиванки

17 травня 2018 року вся Україна відзначає День вишиванки. Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято,  яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Основна мета заходу — це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Наша школа також приєдналась до святкування. Учні та педагоги  одягли вишиванки, демонстрували красу народного вбрання упродовж дня. Класні керівники і вихователі провели виховні години на тему «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі».  Учні малювали сорочки-вишиванки з візерунками різних регіонів України. З малюнків створили панно «З Днем вишиванки»,  вихованці етнографічного гуртка «Рідними стежками» у шкільному етнографічному  кабінеті «Світлиця» з учителем української мови та літератури Долею Аллою Юріївною провели  урок-екскурсію для учнів школи «Вишиванка – оберіг українського роду». Учні школи відвідали виставку українського вбрання «Родзинки українського стилю» у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва.

Зроби: вдягнись з самого ранку,

Як небо пахне ще зірками,

Ти в українську вишиванку,

Живими шитими шовками.

Люби свою сорочку шиту,

В ній України вся родина.

Легенду бережи нажиту,

Вона — як життєдайна днина!

(Микола Шерник)