МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПРО ЧОРОНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРОФУ

26 квітня в Україні і світі Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. У 2024 році виповнилося 38 років від дня страшної аварії. Ця дата є важливою для вшанування пам’яті країн і народів, які постраждали від катастрофи. Від 2017 року документи, що стосуються Чорнобильської катастрофи, включені до міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.Аварія на ЧАЕС стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці, забравши життя сотень людей і завдавши непоправної шкоди екології Європи. Величезна кількість радіоактивних речовин була викинута в атмосферу, що призвело до евакуації понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів.У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Щороку в цей день проводяться пам’ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки, щоб вшанувати пам’ять про трагедію та її жертв.
Також 26 квітня Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Цей день було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2003 року. Дата була обрана не випадково, адже саме 26 квітня 1986 року сталася Чорнобильська катастрофа, яка є однією з найбільших техногенних катастроф в історії.
Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети, яку взяла на себе сучасна наука.
З того часу 26 квітня- день, коли в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії. Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров’я, без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Усвідомлюючи всю складність ситуації, ви, нехтуючи власною безпекою, ступили назустріч неприборканому смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.