Міжнародний день сім’ї

15 травня – Міжнародний день сімї – день наших з Вами родин.

Сім’я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Найкращі людські якості закладаються саме в сім’ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім’ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

Це свято було започатковане у 1994 році Організацією об’єднаних націй. Головна мета цього святкування – підкреслити важливість сім’ї для суспільства, нагадати, що кожна родина особлива й унікальна, а також звернути увагу на численні проблеми, які виникають у родинах. На думку ООН, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність усієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою. Щороку до Дня сім’ї обирається особлива тема. У 2020 році це «Сім’ї у розвитку: Копенгаген і Пекін +25».

З 2012 року День сім’ї святкується  в Україні. Це ще доволі «молоде» свято, тому точно встановлених традицій його відзначення ще не сформувалось. Багато родин самостійно придумує, як відзначити цю дату: весело провести час вдома, виїхати на природу, прогулятися містом, відвідати зоопарк чи атракціони.

Педагоги, вихованці та їх батьки дистанційно долучились до святкування Міжнародного дня сім’ї. Класні керівники і вихователі підготували інформаційні матеріали на тему «Твоя родина, рід, сім’я», які розміщено на сайті школи, діти з батьками зробили малюнки про свої родини, складали родове дерево своїх сімей. З малюнків, світлин родин і родових дерев наших учнів вийшов чудовий відеоролик «До Міжнародного дня сім’ї», який можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=W8Wx7v7jkjI&t=26s.

Наша школа – це велика дружна родина, де діти вчаться, зростають і готуються до самостійного життя, тому День сім’ї – це свято і  шкільної  сім’ї. Вітання усім працівникам школи і учням «Наша школа – велика родина»  https://www.youtube.com/watch?v=cCmnXEtCdag&t=7s

Сім’я — це майбутнє, це дуже важливо,
Це той осередок, де щастя й тепло.
Сім’я — це любов, мир і діточки-диво,
Найкраще усе, що на серце лягло.

Це ласка, турбота, довіра, повага,
Терпіння, взаємність і щирі серця.
В сімейнім житті є своя перевага,
Бо тут зрозуміють усе до кінця.

Сім’я — це традиції, будні і свята,
Всього буде вдосталь у вас на путі.
Сім’я — це роботи багато-багато,
Але це найкраще, що є у житті.

Хай буде багато вам сонця ясного
І щастя, й здоров’я на довгі роки.
Любові, кохання палкого-палкого
І мир в Україні моїй на віки! (Надія Красоткіна)