МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

16 листопада – Міжнародний день толерантності.

«…Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості…»

Франческо Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст (1483-1540)

16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності, що був заснований у 1995 році у зв’язку з ухваленням ЮНЕСКО Декларації принципів толерантності, в основу якої заклали положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Тоді ж була заснована премія імені Маданжита Сінгха. Нею нагороджують людей, які активно борються за толерантність та ненасильство.

В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження.

Принципи та положення рівності закріплені у міжнародному законодавстві.

Згідно із законом, всі люди є вільні та рівні у своїх правах.

Декларація принципів терпимості наголошує, що «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності.

Толерантність — це свобода, справедливість та неупередженість. Вона надає кожній людині рівні можливості для розвитку.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

Будьмо толерантними,

Скромними, галантними!

Всі ми особливі, різні та мінливі,

Треба поважати кожного у світі,

Щоб було нам добре

й любо в ньому жити!

Тетяна Прокоф’єва

До Міжнародного дня толерантності у закладі освіти проведені виховні заходи: години спілкування та бесіди «Толерантність у сучасному світі», шкільний челендж «Що для тебе толерантність?», в якому учні закладу освіти розповіли, що для них толерантність, який можна переглянути за посиланням https://youtu.be/IDfmMUNNAfc.