Рік математичної освіти в Україні

Указ президента України «Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні»

План проведення заходів, присвячених Року математичної освіти в Україні, у Комунальному закладі «Харківська спеціальна школа № 3» Харківської обласної ради на 2020/2021 навчальний рік

Математичний КВК у 8 класі

22 лютого 2021 року вихователь Ускова Марина Олексіївна провела з учнями 8 класу відкритий виховний захід «Математичний КВК» до Року математичної освіти в Україні. Захід сприяв формуванню у дітей інтересу до вивчення математики, умінню використовувати набуті математичні знання у повсякденному житті. Захід пройшов у формі змагання двох команд. «Кмітливі» та «Винахідливі» показували свої уміння у розв’язанні прикладів, задач з «родзинками», геометричних та математичних ребусів та загадок, читанні віршів про науку математику, пригадували «математичні»  прислів’я, приказки, казки. Захід проведений на належному методичному рівні, цілі заходу було досягнуто. Усі учні класу були залучені до заняття, вони були активні та зацікавлені. У чесному змаганні перемогла «дружба» – команди набрали однакову кількість балів за конкурсні завдання.

Математичний захід «Геометрія навколо нас»

16 лютого 2021 року учитель Романова Наталія Юріївна провела для учнів 4-Б класу математичний захід «Геометрія навколо нас». В ігровій формі діти пригадали назви геометричних фігур, кольори, математичні величини. Відгадували геометричні загадки та завдання. Складали з геометричних фігур аплікації, панно, збирали з конструктора об’ємні фігури. Захід присвячений Року математичної освіти в Україні для популяризації математики серед учнів школи.

Подорож «В країні геометрії»

3 лютого 2021 року вихователь Ковтун Тетяна Василівна провела з учнями 4-А класу виховний захід «Подорож «В країні геометрії»». Учні класу із задоволенням брали участь у іграх з геометричним матеріалом: «Будиночок», «Кольорові кружечки», «Два образи», що дозволило сформувати у дітей навички роботи з геометричним матеріалом. Під час заняття вихованці повторили назви простих геометричних фігур, кольорів, математичних величин. Вихователь приділила особливу увагу розвитку в учнях просторових уявлень, поєднанню початкових знань з геометрії з повсякденністю.

Конкурс математичних газет «Математика у нашому житті»

Згідно плану проведення заходів до Року математичної освіти в Україні в закладі освіти у січні 2021 року пройшов конкурс математичних газет «Математика у нашому житті». Кожен клас випустив інформаційні плакати з ребусами, математичними задачами та жартами, завданнями на величини, з геометричним матеріалом, кросвордами, що показують невід’ємність та важливість математики у нашому житті. Переможця визначити було важко, всі учні старались і у підборі матеріалу, і у оформленні газет. Виставка газет стала на певний час популярним місцем для вихованців школи. Вони із цікавістю розв’язували цікаві математичні завдання.

Математична вікторина «Країна математики» у 4-А класі

Згідно плану проведення заходів закладу освіти, присвячених Року математичної освіти в Україні, учитель Кіщенко Надія Володимирівна 22 грудня 2020 року провела для учнів 4-А класу математичну вікторину «Країна математики». В цікавий та захоплюючий світ потрапили діти під час подорожі до Країни математики. Вони зустрілись із справжньою принцесою, яка провела веселі ігри та конкурси: «Хто швидше?», «Аукціон», «Оживи цифру», запропонувала математичні задачі та допомогла розв’язати складні ребуси. Отже, учні поринули у світ, не лише пізнавальної, а також і розважальної науки!  І, звичайно ж, вчилися самостійності, відповідальності та вмінню працювати у команді для досягнення спільної мети – успіху!

Математичний журнал «Одиниці вимірювання. Від давнини до наших днів.»

26 січня 2021 року класний керівник 10 класу Білоєдова Любов Іванівна провела для учнів математичний журнал «Одиниці вимірювання. Від давнини до наших днів.», присвячений Року математичної освіти в Україні. Любов Іванівна розповіла дітям як утворювались сучасні загальноприйняті одиниці вимірювання. Якими одиницями вимірювання користувались наші предки. Виховний захід сподобався вихованцям, вони із задоволенням співвідносили стародавні одиниці виміру із сучасними, особливу зацікавленість викликали походження назв старовинних величин. Математичний журнал сприяв підвищенню інтересу учнів до вивчення математики, показав важливість математичних знань та умінь у повсякденному житті.

Математична вікторина «У світі математики»»

17 листопада 2020 року вихователь Левченко Наталія Олегівна з учнями 9 класу провела математичну вікторину «У світі математики». Вихованці розв’язували «хитрі» задачі, ребуси, геометричні головоломки, провели «математичні бої», дізнались багато цікавих фактів про відомих математиків та математичну науку.

«Математичний квест «Весела математика»»

20 листопада 2020 року учитель Романова Наталія Юріївна провела математичний квест «Весела математика» для учнів 4-Б класу. Учні мандрували по математичній країні станціями: «Легоцифри», «Математичні головоломки», «Числові розмальовки», «Геометричні тварини», «Множити-ділити». Захід вийшов пізнавальним та веселим, діти залюбки виконували завдання, адже математика – це така цікава наука.