Участь у проекті «Японське мистецтво у долонях дітей»

16 травня 2017 року вихованці школи взяли участь у проекті «Японське мистецтво у долонях дітей», який проводить Харківська обласна бібліотека для дітей в рамках проведення Року Японії в Україні. Метою проекту є формування інтересу дітей до культури, звичаїв та традицій Японії, стимулювання пізнавальної активності, спонукання дітей до творчості. Бібліотекар Олена Миколаївна Ніколаєнко провела для дітей майстер-клас з виготовлення аплікації із тканини на пінопласті у техніці кинусайга. Діти з інтересом і старанністю оволодівали новим видом аплікації, результатом стало панно «Лялька-японка». Творча робота вихованців школи відправлена для участі у обласному проекті.

__________________________________________________________________

ДОВІДКА. Кінусайга або печворк без голки – мистецтво створення панно, картин з використанням декількох технік: аплікація, мозаїка, різьба по дереву і печворк. Засновником даного виду мистецтва є японка Маено Такаші. Це досить молоде мистецтво, рік його народження – 1987. Але ці картини встигли завоювати світ. Кинусайга – це свого роду синтез декількох технік. Це, по-перше, техніка аплікації, по-друге, (саме ця техніка дала підстави називати кинусайгу клаптевими картинами), по-третє, мозаїка, по-четверте… різьблення по дереву.  Іншими словами, кинусайга – це техніка мозаїчної клаптикової аплікації на дереві (пінопласті, картоні). Кинусайга – художній жанр, що виник, якщо можна так висловитися, на ґрунті економії. Вірніше, японської економності. Це спочатку був спосіб «утилізувати» старі відслужилі кімоно. Шовк кімоно – тканина дорога і красива, хотілося вигадати  їй «друге життя». І вигадали! Кинусайга – досить рідкісний жанр: далеко не всім європейцям, які побували в Японії, пощастило подивитися на клаптикові картини. Але на тих, кому вдається їх побачити, вони справляють незабутнє враження. На батьківщині кінусайги, в Японії, ці картини стоять досить дорого, так як кожна картина – ексклюзив, картина створюється довго, ретельно і копітко. Навіть підготовка – це дуже тривалий процес. А вже сама техніка на кшталт медитації … Але старанність і терпіння у японців в генах.