Всесвітній день вишиванки

    Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

    Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

     Відзначають День вишиванки щороку у третій четвер травня. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

     Наш заклад освіти традиційно залучився до святкування Дня вишиванки, хоча в цьому році дистанційно. Класні керівники і вихователі провели українознавчі виховні бесіди «Вишиванка – український оберіг», матеріали яких розміщено на шкільному сайті. Учні з батьками підготували малюнки українських вишиванок для віртуальної виставки «Сорочка-вишиванка! Модно й гарно! Всі різні, двох однакових немає.». Педагоги та учні школи залучились до акції «Одягни вишиванку. Зроби цей світ яскравим.» і створили відеопроєкт «Одягни вишиванку, Україно моя!». Зі світлин загальношкільних українознавчих свят, вишиванкової ходи минулих років та фотографій педагогів і учнів у різноманітних вишиванках цьогоріччя вийшов чудовий флешмоб, який можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=TFm-v7bv3rM