ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

07 грудня 2023 року, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.

День української хустки – свято неофіційне, але його із задоволенням відзначають з метою популярізації української культури,  демонстрування зв’язку поколінь українських жінок, для  привернення уваги жінок до збереження народних традицій та звичаїв.  Вперше його провели у 2019 році. Це свято полюбилося українкам.

Свято української хустки походить з Вінницької області. Саме там вигадали вшановувати хустку. Святкують день хустки різними способами — носять їх, роблять флешмоби у соціальних мережах, поширюють фото, відвідують тематичні фотосесії.

Також у цей день проводять майстер-класи з правильного зав’язування та носіння української хустки. У Вінниці започаткували флешмоб, присвячений цьому дню. У 2020 році був встановлений національний рекорд — Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках.

Вихованці разом з педагогами нашого закладу також долучилися до святкування цього дня та провели тематичні бесіди «Хустка – український оберіг, давній символ української жіночості та краси» з метою показати красу і значення національного українського костюма, познайомити з традиціями, звичаями та обрядами, пов’язаними з хусткою, показ у літературних та художніх та народних творах хустки, розвивати вміння бачити багатство кольорів і форм у навколишньому світі, виховувати інтерес до вивчення історії та українознавства, бажання зберігати духовні надбання та використовувати їх у повсякденному житті, почуття пошани до жінки, матері, родини. Шкільна бібліотекар підготувала інформаційну виставку та висвітлила історію та значення свята на сторінці шкільної бібліотеки. Педагог-організатор з вихователями організували проведення традиційного для цього свята флешмобу «Хустка – берегиня жіночої краси»