ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА ТВОРЧИХ РОБІТ «ЗАМІСТЬ ЯЛИНКИ – ЗИМОВИЙ БУКЕТ»

Щорічна традиційна виставка дитячих творчих робіт «Замість ялинки – зимовий букет», присвячена новорічно-різдвяним святам. Спрямована на екологічне виховання, розвиток творчих здібностей, уявлення, фантазії, формуванню трудових навичок та інтересу до уроків трудового навчання, що сприяє всебічному розвитку вихованців школи. Виставка складається з робіт, що виготовили діти з самостійно, з батьками або під керівництвом педагогів. Новорічні композиції, як завжди, яскраві, чарівні, чудові. Виставка створює святковий настрій та надихає на заняття творчістю. Відвідати святкову виставку можна за посиланням https://youtu.be/GnDkh3DQyyo

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ

29 та 30 грудня 2022 року класні керівники та вихователі закладу освіти провели з учнями виховні години щодо безпеки життєдіяльності та збереження життя і здоров’я учнів під час зимових канікул. Були проведені у форматі онлайн первинні інструктажі напередодні зимових канікул https://docs.google.com/forms/d/1j5BQvRIEJXRJdqsrgtfnutZ5n4OKUz67qAenw44VODI/edit із внесенням записів про їх проведення до у електронних журналів реєстрації первинних, цільових, позапланових інструктажів. Питання попередження дитячого травматизму були розглянуті на батьківських зборах. Діти отримали пам’ятки «Безпечні зимові канікули» з докладними правилами та порадами для запобігання нещасних випадків, особлива увага приділяється правилам поведінки у військовий час.

 

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТВОРЧОМУ КОНКУРСІ «ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ»

У грудні 2022 року учні закладу освіти взяли участь у Всеукраїнському творчому багатожанровому конкурсі «День Святого Миколая» у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво»,  який проводили ГО «Інвестресурс»,

«Перлина Мистецтва», «Star Fest» за підтримки Sveriges Television (Шведська громадська телекомпанія). Учасники подали  на конкурс святкові композиції, та  отримали дипломи, а педагоги подяки. Результати конкурсу:

Дипломи за зайняте ІІІ місце отримали:

  • Волков Андрій, учень 6-Б класу, за композицію «Новорічний віночок»;
  • Вага Єлизавета, учениця 9 класу, за композицію «Казковий віночок»;
  • Юров Кирило, учень 4 класу за композицію «Весела ялинка».

Дипломи за зайняте ІІ місце отримали:

  • Хрустінська Ємілія, учениця 6-Б класу, за композицію «Зимова красуня»;
  • Климов Максим, учень 3 класу, за композицію «Солодка ялинка»;
  • Клементьєв Артем, учень 2 класу, за композицію «Різдвяний віночок»;
  • Філатов Іван, учень 9 класу, за композицію «Чарівна ялинка».

Дипломи за зайняте І місце отримали:

  • Семенюк Тимофій, учень 9 класу, за композицію «Святкова красуня»;
  • Лисенко Владислав, учень 8 класу, за композицію «Вінок бажань»;
  • Спину Денис, учень 8 класу, за композицію «Казкова Ялинка»;
  • Березовська Аліса, учениця 3 класу, за композицію «Новорічний букет»;
  • Миргородський Антон, учень 9 класу, за композицію «Новорічний настрій».

Вітаємо переможців, бажаємо натхнення, творчих успіхів та подальших перемог!

УЧАСТЬ У ОБЛАСНІЙ ВИСТАВЦІ-КОНКУРСІ ПИСАНКАРСТВА «РІЗДВЯНА ПИСАНКА»

З 25 грудня 2022 року по 10 січня 2023 року в Комунальному закладі «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» відбувається обласна виставка-конкурс писанкарства «Різдвяна писанка» в дистанційному форматі.  Учні нашого закладу освіти взяли участь у виставці-конкурсі, який проводиться з метою популяризації писанкарства, вивчення українських звичаїв та традицій, розвитку творчих здібностей дітей та підлітків.  На виставку подали свої творчі роботи Волков Андрій та Лізогубов Микола, учні 6-Б класу, Сергієнко Руслан, Святолуцька Анастасія, Сусла Анастасія, учні 6-А класу, Нєстєрова Катерина, Святолуцький Денис, Максюта Артем, Чуб вікторія, учні 5 класу. Бажаємо учасникам натхнення, успіхів у творчості та гарного святкового настрою!

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ МИСТЕЦТВ «ВІЙСЬКОВІ ОБЕРЕГИ ВІД СВЯТОГО МИКОЛАЯ»

У грудні 2022 року учні закладу освіти брали участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая», який проводив Український державний центр позашкільної освіти, з метою сприяння духовно-моральному та естетичному вихованню підростаючого покоління, формування національно-патріотичного світогляду дітей та молоді,  надання моральної підтримки військовослужбовцям, патріотичного виховання дітей та молоді засобами українського мистецтва, зміцнення любові до Батьківщини, рідної мови, національної культури та родинних цінностей, розвитку творчих здібностей дітей. На фестиваль були надані роботи:

Сусла Анастасія, учениця 6-А класу, виготовила обереги-браслети. Клементьєв Артем, учень 2 класу, підготував вишиту серветку-оберіг.

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

19 грудня – День святителя Миколая Чудотворця. Це одне з найулюбленіших свят православних християн. Навряд чи є хоча б одна людина в Україні, яка не чула про святого Миколая. Його ікони є в багатьох оселях.  Своїми молитвами святий Миколай здійснив чимало чудес, тому православні віруючі  його називають Микола Чудотворець, Микола Угодник або Святитель Миколай. Він також вважається захисником всіх несправедливо засуджених, ображених, мандрівників,  моряків, а також жебраків, хворих і, звичайно, дітей.  Святий Миколай був реальною людиною, зарахованою до лику святих за його благочестиві вчинки і праведне життя.  Згідно з древніми писаннями, чоловік жив в III-IV століттях і прославився багатьма чудесами. Одна з легенд свідчить, що одного разу Микола Чудотворець врятував від страти безвинно засуджених людей, зупинивши ката з мечем. А також вберіг жителів міста Міри від голоду, приснившись одному з італійських купців, давши йому грошей і попросивши його приїхати до людей із зерном. На честь Миколи Угодника було побудовано безліч храмів і монастирів, святого шанують представники християнства в багатьох країнах, а в Україні в пам’ять про Чудотворця назвали місто Миколаїв.

До дня святого Миколая в Україні існує традиція випікати «миколайчики» – святкове печиво, прикрашене білою глазур’ю, для дітей у вигляді дідуся у кожусі,  зірок, сонечка, півмісяця, янголів, а також півників, коників. Також в цей день діти отримують солодощі та смаколики на честь свята.

У цьому році усі українці просять у Миколая Чудотворця одного – щоб закінчилась війна в країні, щоб настала Перемога над ворогом, щоб захисникам вистачило сил, здоров’я та сміливості вибороти мир та свободу, щоб вони повернулись додому до своїх родин неушкодженими та здоровими, щоб повернулись українці на рідну землю у свої оселі  з евакуації, щоб настало в нашій державі мирне щасливе життя.

 

Вітаємо з Днем святого Миколая! Нехай частіше в житті трапляються дива, а ви ніколи не втрачай в них віру! Нехай настрій завжди буде радісним. Нехай тваше життя буде щасливим. Бажаємо добра, радості, світлих надій, щирої любові рідних. Нехай святий Миколай подарує мир, перемогу, єдність,  міцне здоров’я, достаток і душевне тепло!

Відеопривітання учням від педагогічного колектива за посиланням https://youtu.be/x5PWA0nRlJc

Працівники ДСНС Салтівського району 19 грудня привітали учнів закладу освіти з Днем святого Миколая. Вони подарували дітям солодощі.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Хустка – крила над батьківським краєм.
Вона барви ввібрала у себе – усі.
Зустрічайте це диво Вкраїни
Гарну хустку – у всій її пишній красі.
Кожна барва хустини – це життя українців;
Це – червоне і чорне, це весіль барвограй!
Розмаїту! Червону! Цю вічну й сучасну
Оберіг наш родинний в нашім колі стрічай!

  • День українскої хустки – це неофіційне свято, яке започаткували в 2019 році на Вінничині і його підтримали українки всього світу. Таким чином з’явилось нове народне свято – Всесвітній день українскої хустки, яке відзначають 7 грудня.
  • Започатковане свято з метою, аби об’єднати дівчат та жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
  • Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні — із дешевших.
  • Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із тематичними хештегами.
  • Українці казали, що хустка – це оберіг жіночої краси!
  • Українська хустка – витвір мистецтва з унікальним розмаїттям барв і візерунків!
  • Яскрава, весела та барвиста хустка, щедро оспівана в народних піснях та іграх, залишається не просто модною деталлю, а одним з національних символів-оберегів.
  • У наш час жінки нею покривають голову, зав’язують на шию, накидають на плечі, прикрашають одяг і сумки. А колись, хустина була не лише ознакою найкращим подарунком, родинним оберегом і спадком, який передавався від роду до роду. Вона супроводжувала українців від народження до останнього подиху, головний атрибут традиційних свят і обрядів – христин, сватання, весілля, проводів.

Научала мати донечку-дитину:
«Як ідеш до Храму – пов’яжи хустину.
Під Покровом Діви Пресвятої станеш,
Благодать від Бога у замін дістанеш.
Чистоту покори принесеш Пречистій,
Оберегом буде символ урочистий.».
Пролітали роки, доня виростала,
На рушник весільний перед Богом стала.
Пов’язала хустку свекрушенька-мати,
Щоб її , як дочку, у сім’ю прийняти.
Українська хустка, не просто хустина:
Це краса і врода, це – душа гостинна.
Це те, сокровенне, що з роду до роду,
Вірним талісманом нашого народу.
Хустку дарувала милому кохана,
Як ішов до бою, щоб гоїти рани.
Щоби повертався живим і здоровим,
Та хустина була символом любові.
Біла, жовта, синя, у барвистих квітах –
Щоби шанувати, щоб життю радіти.
Хустка, як прикраса, хустка, як придане,
Те , що так безцінне, ні з чим не зрівняне.
А у піст і смуту – чорна є хустина.
Під нею ховаєм долю удовину…
Ніжно доторкаюсь до хусток руками…
Теплий подарунок, що лишивсь від мами.
(Михайлина ГУдзінська)

7 грудня 2022 року класні керівники та вихователі провели з вихованцями українознавчі виховні заходи «Хустка – український оберіг, давній символ української жіночості та краси»», присвячені Всесвітньому дню української хустки з метою показати красу і значення національного українського костюма, познайомити з традиціями, звичаями та обрядами, пов’язаними з хусткою, показ у літературних та художніх та народних творах хустки, розвивати вміння бачити багатство кольорів і форм у навколишньому світі, виховувати інтерес до вивчення історії та українознавства, бажання зберігати духовні надбання та використовувати їх у повсякденному житті, почуття пошани до жінки, матері, родини. Шкільна бібліотекар підготувала інформаційну виставку та висвітлила історію та значення свята на сторінці шкільної бібліотеки. Педагог-організатор з вихователями організували проведення традиційного для цього свята флешмобу «Зроби фото с хусткою» та пізнавально-творчого проєкту «День української хустки», який можна переглянути за посиланням https://youtu.be/qIW_5yTg4QQ

В нашому роді, в нашім народі
Хустку, як символ всі бережуть.
В білих – дівчата веснами ходять,
В чорних – бабусі осені ждуть.
Все нам на долі збутися мусить!
Мрія – без края, світ – без кінця!
Ой, Україно, рідна матусю!
Як тобі хустка ця до лиця!

 

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня і є одним з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою, захистом, прикладом сили та мужності. Сьогодні ЗСУ – це тисячі високопрофесійних солдатів, сержантів, офіцерів та генералів, які виконують важливу місію, захищаючи незалежність нашої держави та демонструючи приклад відваги, сміливості та патріотизму, звільняючи Україну від ворога.

День ВСУ був заснований Верховною Радою майже відразу після здобуття незалежності в 1993 році. Дата свята була приурочена до дня прийняття Закону України «Про Збройні Сили України» 6 грудня 1991 року. Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних Сил України. Серед таких документів і затверджена ВРУ 11 жовтня Концепція оборони і будівництва Збройних Сил України. Концепція визначає, що Збройні Сили України складаються з трьох видів: Сухопутні війська (Війська наземної оборони), Військово-Повітряні Сили і Сили Протиповітряної оборони (Війська повітряної оборони), Військово-Морські Сили.  Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби. Наймолодший рід сил сучасних ЗСУ – це Сили територіальної оборони. У мирний час в цей день проводили святкові паради, концерти, урочисті заходи. Цьогоріч усі сили спрямовані на боротьбу за свободу і незалежність української держави, нації, незалежності. Вітаємо бійців української армії з професійним святом, дякуємо і підтримуємо!

6 грудня класні керівники і вихователі  закладу освіти провели патріотичні уроки, виховні заходи, присвячені збройним силам України, шкільній бібліотекар організувала віртуальну літературно-інформаційну виставку «Мужність, відвага та відданість української армії», педагог-організатор з учнями школи створили відеопривітання українським бійцям «З Днем ЗСУ» з відеовиставкою дитячих вітальних  листівок та малюнків, яке можно переглянути за посиланням https://youtu.be/gSyo6Guko-k