УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ «МІЙ ШЕВЧЕНКО»

Вихованці КЗ «ХСШ № 3» ХОР взяли участь у Всеукраїнському творчому конкурсі «Мій Шевченко», в жанрі художнє читання, який був присвячений українському Великому Кобзарю – Тарасу Григоровичу Шевченку. Конкурс проводився з метою вшанування пам’яті видатного українського поета, письменника, художника, громадського діяча, національного героя та символу України, а також популяризація його творчості та ідей серед громадськості. Цей конкурс дозволив показати дітям свій талант та висловити свої почуття та думки про життя і творчість Тараса Шевченка у жанрі: художнє читання. Крім того, проведення такого конкурсу допомагає підтримати та розвинути українську національну свідомість.

Наші учні надіслали на конкурс відео з декламуванням віршів Кобзаря та отримали дипломи за участь:

  • І місце отримав учень 6-Б класу Микола Лізогубов за читання вірша «Село»;
  • ІІ місце отримали: учень 10 класу Сайфудінов Сергій за вірш «Сонце заходить»; учень 10 класу Шевченко Дмитро за читання вірша «Тече вода з-під явора»; учень 6-Б класу Сіренко Дмитро за читання вірша «Наша дума»; учень 6-А класу Чипкаленко Євгеній за читання вірша «Село»;
  • ІІІ місце отримали: учениця 10 класу Смокович Діана; учень 7 класу Зубко Андрій за читання вірша «Вечір»; учениця 9 класу Гончарук Яна за читання вірша «Заповіт»; учень 6-А класу Сергієнко Руслан за читання вірша «Іду я тихою ходою»; учень 9 класу Кощій Дмитро за читання вірша «Світає»;  учениця 5 класу Нєстєрова Катерина за читання вірша «Встала весна».

Всі педагоги, які підготували учнів до конкурсу, отримали подяки від організаторів конкурсу.

Вітаємо переможців і учасників конкурсу, наших творчих педагогів! Бажаємо миру, натхнення, подальших творчих перемог!

ПІДСУМКИ МІСЯЧНИКА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

З 21 січня по 10 березня 2023 року у закладі освіти проходив Місячник національно-патріотичного виховання. Згідно плану проведення Місячника в школі проходили  виховні заходи, спрямовані на виховання ціннісного  ставлення  учнів до суспільства та  держави, патріотизму, національної свідомості, ідентифікації, правосвідомості, політичної культури та культури міжетнічних відносин, поваги до захисників України, до державних символів, усвідомлення себе як громадянина України, вшанування пам’яті борців за свободу, цілісність та незалежність України.
Шкільні виховні заходи були присвячені наступним святам, пам’ятним дням та подіям:

1. 01.2023 – День Соборності України:

  • уроки патріотичного виховання «Єдина країна – єдиний народ!»,
  • виставка дитячих творчих робіт «Україна – єдина» https://youtu.be/XZEUDlDJEww

2. 16.02.2023 – День Єднання:

 виставка в шкільній бібліотеці  «Ми патріоти своєї  країни»,

виховні години по класам «Україна єдина»,

3. 19.02.2023 День державного Герба України:

– виховні години «Герб- це воля України»

флешмоб  «Долоньки єднання”» https://youtu.be/L7VOkqVsBXM ,

3. 20.02.2023 – День Героїв Небесної Сотні:

– виставка в  в шкільній бібліотеці «Герої не вмирають»,

– уроки-пам’яті  «Боротьба за свободу»,

– виставка дитячих малюнків «Героям присвячується…».

4. 21.02.2023 – Міжнародний день рідної мови:

– виставка в  в шкільній бібліотеці «Українською прикольніше»,

–  написання загальношкільного диктанту «Рідна мова»,

– флешмоб  «Моя рідна мова — українська мова» https://youtu.be/nPCGpMFfaOI ,

– мовознавчі години спілкування «Виникнення української мови», «Рідна мова – найбільше багатство» https://youtu.be/QAMJZsY4uUg.

5, 24.02.2023 – Рік незламності:

– флешмоб «Україно, твоя сила в єднанні!», можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/vbqnh2yimjM

– уроки патріотичного виховання «Незламності Українського народу».

6. 25.02.2023 – День народження Лесі Українки:

– виставка в шкільній бібліотеці  «Хотіла б я піснею стати…»,

– літературні години «Обличчя української історії: Леся Українка» https://www.youtube.com/watch?v=HYWoBJXHaEo ,

– участь вихованців у ІІІ Міжнародному конкурсі, присвяченому Лесі Українці, «Змагаймось за нове життя» https://www.youtube.com/watch?v=47S862hI_jY&ab_channel ,

– відеогалерея ілюстрацій та малюнків до творів Лесі Українки «Синьоока мавка України»,

– проведення віртуальої літературної вітальні «Лесине слово іскристе…» https://youtu.be/pHJiNS6vnP

7. 06.03.2023 -10.03.2023 До дня народження Тараса Григоровича Шевченка проведені традиційні «Шевченківські дні»:

– літературні години про життя та творчість Великого Кобзаря «Дітям про Кобзаря» https://youtu.be/47BvApYiw2s,

– заочна подорож «Великий син великого народу» до дня народження Т.Г.Шевченка https://youtu.be/XQNe76ovClw,

– бібліотечний усний журнал «Факти про генія», присвячений Т.Г.Шевченку,  «https://youtu.be/mELu_V4NQ2w ,

– відеовиставка дитячих ілюстрацій до його творів «Тарасові твори сяють, мов зорі» https://youtu.be/i-LOZH85JiU ,

– участь у дистанційному Всеукраїнському творчому конкурсі читців поезії «Мій Шевченко»,

– участь у обласному флешмобі «Нас єднають думи Кобзаря» від ХОПДЮТ.

10.03.2023 День Державного Гімну:

– виховні години «Слова високі, мелодія врочиста – Державний гімн ми знаємо усі»

ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ ТВОРЧИХ РОБІТ «ТАРАСОВІ ТВОРИ СЯЮТЬ, МОВ ЗОРІ»

До дня народження Тараса Григоровича Шевченка в КЗ «ХСШ №3» ХОР проведені «Шевченківські дні». Педагоги та шкільна бібліотекар провели літературні години про життя та творчість Великого Кобзаря, відеовиставку дитячих ілюстрацій до його творів, створили відеопрезентації. Учні читали та вивчали вірші українського поета, брали участь у конкурсах читців поезії Тараса Шевченка, у Обласному флешмобі «Нас єднають думи Кобзаря» від ХОПДЮТ.

Виставка дитячих творчих робіт «Тарасові твори сяють, мов зорі» містить малюнки вихованців до віршів поета, яку можна переглянути за посиланням https://youtu.be/i-LOZH85JiU

 

ЗАОЧНА ПОДОРОЖ “ВЕЛИКИЙ СИН ВЕЛИКОГО НАРОДУ”

До дня народження Тараса Григоровича Шевченка та до проведення “Шевченківських днів” у КЗ “ХСШ №3” ХОР учитель Наталія Олегівна Левченко створила відеорозповідь про життя та творчість Великого Кобзаря, яку можна переглянути за посиланням https://youtu.be/XQNe76ovClw

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну, святкування якого затвердив Кабінет Міністрів України на засіданні 07 грудня 2021 року.

Державний гімн — один з державних символів, урочистий музичний чи музично-поетичний твір, який використовується у випадках переважно передбачених соціальним законом: перш за все при громадських святкуваннях, заходах, державних святах, церемоніях та ритуалах. При його виконанні треба стояти струнко, тримаючи руку на серці, а чоловіки повинні зняти головні убори.

Твір композитора Михайла Вербицього та поета Павла Чубинського “Ще не вмерла України…” став державним символом нашої країни. Дата відзначення Дня Державного гімну України обрана відповідно до події, коли у 1865 році вперше прозвучав цей твір на концерті, присвяченому дню пам‘яті Тараса Шевченка. Концерт відбувався у Пшемислі (Польща), а композиція на тому концерті звучала, як заключна. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 році.

– У 1862 році Павло Чубинський написав текст майбутнього гімну.

– 15 січня 1992 року – Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну.

– 6 березня 2003 року – парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» зі словами першого куплету і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Державний гімн звучить на офіційних урядових заходах і церемоніях, а також на спортивних змаганнях та інших публічних зборах. Діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, захисники співають державний гімн на передовій.

День Державного Гімну України – важливий день для українців, оскільки він символізує єдність, силу та стійкість країни. День Державного Гімну України – це нагадування про важливість національної ідентичності та єдності, а також свято унікальної культури та традицій України. ( з інтернет-видань)

 

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ В КЗ «ХСШ № 3» ХОР

З 6 по 10 березня 2023 року в закладі освіти пройшли традиційні щорічні заходи  «Шевченківські дні», присвячені вшануванню пам’яті великого українського митця Тараса Григоровича Шевченка.

Учителі та вихователі провели літературні години про життя та творчість Великого Кобзаря, вікторини, організували перегляди фільмів, мультиплікаційних фільмів про творчий шлях поета та його твори, віртуальні екскурсії до музеїв та виставок картин Т.Г.Шевченка.

Шкільна бібліотекарка Олена Миколаївна організувала віртуальну виставку «Тарасові твори сяють, як зорі» та літературний відеожурнал «Факти про генія», який можна переглянути за посиланням  https://youtu.be/mELu_V4NQ2w

Учні закладу освіти взяли участь у дистанційному Всеукраїнському творчому  конкурсі «Мій Шевченко» у жанрі «Художнє читання», який організували ГО «Інвестресурс», «Перлина Мистецтва» та «Star Fest» та отримали дипломи учасників:

  • Диплом за І місце отримав учень 6-Б класу Микола Лізогубов за читання вірша «Село»;
  • Дипломи за ІІ місце отримали: учень 10 класу Сайфудінов Сергій за вірш «Сонце заходить»; учень 10 класу Шевченко Дмитро за читання вірша «Тече вода з-під явора»; учень 6-Б класу Сіренко Дмитро за читання вірша «Наша дума»; учень 6-А класу Чипкаленко Євгеній за читання вірша «Село»;
  • Дипломи за ІІІ місце отримали: учениця 10 класу Смокович Діана; учень 7 класу Зубко Андрій за читання вірша «Вечір»; учениця 9 класу Гончарук Яна за читання вірша «Заповіт»; учень 6-А класу Сергієнко Руслан за читання вірша «Іду я тихою ходою»; учень 9 класу Кощій Дмитро за читання вірша «Світає»;  учениця 5 класу Нєстєрова Катерина за читання вірша «Встала весна».

Вихованці брали активну участь у Обласному флешмобі «Нас єднають думи Кобзаря», який проводив КЗ «ХОПДЮТ», виклавши відео декламування віршів Т.Г.Шевченка та ілюстрацій до улюблених творів поета.  Всі учасники отримали сертифікати.

Діти вивчали та читали улюблені вірші Кобзаря, з яких створили віртуальну літературну вітальню «Нас єднають думи Кобзаря», яку можна відвідати за посиланням https://youtu.be/VNy7JeWSc28

Учні малювали Тараса Шевченка і ілюстрації до його поезії, з яких вийшла чудова віртуальна виставка дитячих малюнків «», яку можна відвідати за посиланням https://youtu.be/i-LOZH85JiU

УСНИЙ ЖУРНАЛ «ФАКТИ ПРО ГЕНІЯ»

До дня народження видатного українського поета, художника, громадського діяча, великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка шкільна бібліотекарка Олена Миколаївна створила відеожурнал про цікаві факти з життя та творчості Великого Кобзаря, який можна подивитись за посиланням https://youtu.be/mELu_V4NQ2w

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ ТВОРЧИХ ПРОЄКТІВ «КОД НАЦІЇ. УКРАЇНСЬКА СНІЖНИЦЯ.»

У січні 2023 року  учні закладу освіти брали участь у Всеукраїнському конкурсі творчих проєктів «Код Нації. Українська Сніжниця.»,  який проводив Український державний центр  позашкільної освіти з метою підвищення та розвинення серед українського народу культурних, освітніх, духовних та патріотичних цінностей у сучасному українському суспільстві; популяризації україномовного контенту, української культури та народних звичаїв, зокрема пошуку сучасного «Коду Нації» крізь призму автентичної культури, історії та традицій,  сприяння розвитку української культури завдяки залученню творчої спільноти до створення конкурсних робіт; створення інформаційного культурного простору, зокрема поповнення культурного фонду робіт, спрямованих на інтелектуальний та творчий розвиток особистості; підтримки митців, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої творчої діяльності. На конкурс були підготовлені творчі роботи:

  • Сайфудіновим Сергієм, учнем 10 класу, під керівництвом учителя трудового навчання Юліани Аркадіївни Філімонової, панно з ґудзиків «Новорічна ялинка» для участі у номінації декоративно-ужиткових робіт (прикрас на новорічну тематику), виготовлених з вживаних речей та вторинної сировини «Еко-Україна».
  • Івановою Кариною, ученицею 9 класу, під керівництвом учителя трудового навчання Любові Іванівни Білоєдової , святкова ширма у техніці ниткографії «Різдвяні візерунки» для участі у номінації «Майстерна Україна. Оригінальний жанр.».
  • Миргородським Антоном, учнем 9 класу, під керівництвом вихователя Ольги Вікторівни Ганечі, різдвяна композиція у техніці паперопластики «Вогонь  надії» для участі у номінації «Майстерна Україна. Оригінальний жанр.».

 

Результати творчого конкурсу:

  • Сайфудінов Сергій став переможцем, зайняв І місце у віковій категорії 15-17 років у номінації «Еко-Україна», отримав Диплом переможця конкурсу.
  • Іванова Карина та Миргородський Антон отримали дипломи учасників конкурсу за активну участь та оригінальне оформлення виробів.

Вітаємо учасників конкурсу, бажаємо натхнення, розвитку творчих здібностей та майстерності, досягнень та подальших перемог!

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

У 2023 році 9 березня відзначають 209 років з дня народження Тараса Григорович Шевченка, українського поета, прозаїка, художника, громадського та політичного діяча, Великого Кобзаря, який описував життя простого народу, закликав на боротьбу за волю та незалежність, чиї твори і зараз є актуальними та пророчими.

Народився Тарас Григорович Шевченко 9 березня 1814 року в селі Моринцях на Черкащині у сім’ї кріпаків. Жили вони бідно, багато працювали, щоб прогодувати чималеньку сім’ю, в якій було п’ять сестричок Тарасових і двоє братів: Катерина, Ярина, три Марії, Микита і Йосип. Старша сестра Катерина була Тарасові за няню. Тарас з дитинства був допитливим, любив малювати, співати. Йому було дев’ять років коли померла мати. Через два роки після матері помер і батько. Пан Енгельгард, в домі якого наймитував Тарас, помітив здібності і талант до малювання у хлопця і відправив його вчитись на «кімнатного» живописця». Пізніше Тарас поступив на навчання до Академії мистецт у Петербурзі, куди переїхав жити його пан Енгельгард. Коли Тарасу було 24 роки, його друзі викупили з кріпацтва і він став вільним, але життя не було легким. Навчаючись у Петербурзькій академії художеств, він водночас здобував знання із мови, літератури, історії, географії, навіть математики, і незабаром став освіченою людиною. Друзі-земляки посприяли виходу у світ першої книги його віршів — «Кобзаря». Поезія Шевченка не просто зачаровувала: вона будила прагнення до волі, національну гідність українців. Тому поет був небезпечним для царського уряду, і його було заслано рядовим солдатом на довгих десять років із забороною писати й малювати.

Серед небагатьох прижиттєвих видань Тараса Шевченка особливе місце посідає остання його книжка — «Буквар південноруський», складена із кращих зразків фольклору та частково з власних творів. Ця книжка для учнів недільних шкіл була першою дитячою демократичною читанкою в Україні. 10 тисяч примірників книжки було видано власним коштом поета. Продавалися вони лише по 3 копійки, щоб їх могли купити й найбідніші селяни. «Буквар» став найкращим дарунком для дітей, яких поет щиро любив.

Шевченкові поезії «Маленькій Мар’яні», «Мені тринадцятий минало», «І золотої й дорогої…», «На Великдень на соломі», «Дівча любе, чорноброве!», «Тече вода з-під явора» та десятки інших стали улюбленими творами багатьох поколінь дітей.

Мріяв поет написати й інші підручники для початкової школи, викладати малювання в Київському університеті. Однак передчасна смерть не дала йому здійснити своїх планів.

Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року. Поховали його на Смоленському кладовищі в Петербурзі. У травні того ж року домовину поета перевезено в Україну й поховано, як він сам заповідав, на Чернечій горі над Дніпром біля Канева.

Тарас Шевченко, будучи талановитим художником, учнем великого Брюллова, добре заробляють живописом, замість того, щоб робити собі професійну кар’єру, писав вірші рідною українською мовою, за які, за його словами, йому ніхто ні копійки не заплатив, і за які його неодноразово ув’язнювали. (з інтернетвидань)

Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.
Чисту матір і дитину
Він прославив серцем чистим,
Всю осяяв Україну
Поглядом він променистим.
Ясен досвіт ще не сходив,—
А йому перед очима
Дружба радісна народів
Як зоря палала зрима.
Ось чому в сім’ї великій,
У цвіту садів прекрасних
Буде жити він навіки,
Як безсмертний наш сучасник.
(Максим Рильський)