МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

21 лютого 2022 року в нашому закладі освіти пройшов ряд заходів присвячених Дню рідної мови, а саме: виховні бесіди та класні години “Кращої, ніж рідна, мови не буває”, акція “Говоримо українською”, тематична літературна виставка в шкільній бібліотеці “Ти наше диво калинове, кохана українська мово!”,  конкурс шкільних газет “Буду я навчатись мови золотої”.

ТОЖ ПЛЕКАЙМО РІДНУ, БЕРЕЖІМО СЛОВО,

З ЩИРІСТЮ ШАНУЙМО УКРАЇНСЬКУ МОВУ!!!

 

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні та згадують найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Наш заклад освіти т долучився до вшанування цих трагічних подій. Педагоги разом з вихованцями: провели уроки-памяті, виховні бесіди, діяла тематична виставка в бібліотеці, виставка малюнків.

Всесвітній день спонтанного прояву доброти

Доброта – це те, що може побачити

сліпий і почути глухий

Марк Твен

Всесвітній день спонтанного прояву доброти, який відзначається 17 лютого — щире, чисте та світле свято. Кому і коли спала на думку чудова ідея внести його в календар пам’ятних дат — достеменно невідомо. Відомо лише те, що кілька великих міжнародних благодійних організацій 5 років тому об’єдналися та виступили з блискучою ініціативою про започаткування неофіційного Дня Доброти.

Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. А День спонтанного прояву доброти – це чудова нагода, ще раз згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних проблем.

Вихованці нашого закладу освіти також відзначили це світле свято. В закладі пройшли акція «Посміхнись. Привітайся. Подякуй»,  акція «Поділись гарним настроєм», виховні бесіди про добро, та виставка дитячих книг про добро в шкільній бібліотеці.

 

ДЕНЬ ЄДНАННЯ

Сьогодні, 16 лютого 2022 року, вперше відзначається державне свято День єднання згідно Указу президента України № 53/2022 від 14.02.2022. Цього дня закликають усіх українців підіймати національні прапори та прикріплювати синьо-жовті стрічки до одягу на знак єдності українського народу, української нації, української держави. У закладі освіти у кожному класі проведено низку заходів національно-патріотичної спрямованості, які присвячені Дню єдності: патріотичні уроки “ З Україною в серці”, підняття Державного парапора на будівлі закладу освіти, виконання Державного Гімну України, флешмоби “Україна нас єднає“, виставка в шкільній бібліотеці “День єднання”.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 2022 року в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У  закладі освіти відбулися заходи  за наступним планом: проведені уроки мужності “Болить і досі всім Афганістан”,  виставка в бібліотеці “ Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять”, виставка стіннівок  та малюнків “Відгуки війни”, учні 10 класу підготували малюнок для участі у обласній виставці дитячих творчих робіт “Мій біль – Афганістан”.

 

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

День Святого Валентина: цікаві факти.

День святого Валентина святкується вже кілька століть, і за цей час з’явилося безліч традицій, яким багато людей із задоволенням слідкують. Про це свято існує багато цікавих фактів про деякі із них ми вам розповімо:

  1. Перша згадка про День святого Валентина, як про День закоханих, зустрічається в хроніках XIII століття, а поширення у вищому світі він отримав тільки наприкінці XIV століття.
  2. У наш час «валентинки» популярні настільки, що за обсягом продажів поступаються лише різдв’яним листівкам.
  3. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок.
  4. Квіти теж користуються величезною популярністю – у світі щороку в День святого Валентина і напередодні тільки троянд продається близько 200 мільйонів штук.
  5. Дуже популярне це свято у дітей – більше 650 мільйонів малюків у віці від 6 до 10 років обмінюються в День святого Валентина тематичними листівками і невеликими сувенірами.
  6. Символом Дня святого Валентина вважаються два голуба. Це пов’язано з тим, що в середньовіччі набуло поширення повір’я, що саме 14 лютого ці птахи вибирають собі пару.
  7. Ще одна цікава традиція – дарувати на День закоханих помідор (так багато століть робили французи) або паличку кориці (азіатський звичай). Це – таємна мова, тобто подібним подарунком закохані висловлюють свої почуття, простіше кажучи, зізнаються в коханні, якщо не наважуються вимовити це вголос.

Вихованці  нашого закладу освіти також долучилися до святкування Дня Святого Валентина та провели його цікаво та позитивно: виготовляли святкові листівки, сувеніри, малюнки, педагоги провели тематичні бесіди.

ҐУДЗИКОВЕ ДИВО

У закладі освіти одною із складових освітнього процесу є уроки трудового навчання. Здобувачі освіти опановують на цих уроках швейну справу, квітникарство та основи декоративно-ужиткового мистецтва. Учителі на уроках  декоративно-ужиткового мистецтва знайомлять своїх учнів з різними видами та техніками створення декоративних виробів та сувенірів. Одним із цікавих напрямків на уроках декоративно-ужиткового мистецтва стало створення панно з підручних матеріалів: з ґудзиків, швейної фурнітури, старих непотрібних ключів тощо. Створення ґудзикових картин сприяє розвитку дрібної моторики у дітей, що позитивно впливає на роботу мозку та розвитку психічних процесів: пам’яті, уваги, мислення, уявлення, волі, мовлення. Також під час занять виховуються працьовитість, відповідальність, старанність, естетичний смак, підвищується інтерес до навчання та праці, створюється гарний настрій. З творчих робіт учнів 9 класу, на які їх надихала учитель  Філімонова Юліана Аркадіївна,  вийшла чудова виставка «Ґудзикове диво». Майстерність вихованців росте і шкільну виставку «Країна юних майстрів» поповнено новим експонатом з ґудзиків «Карта України», яку зробили учні 7 та 9 класів.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного інтернету під гаслом “Разом до найкращого інтернету”, який запроваджено з 2004 року за ініціативою  некомерційних організацій  European SchoolNet та Insafe Захід для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту. День безпечного Інтернету має на меті досягнення об’єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді. Наш заклад освіти долучився до відзначення Дня безпечного інтернету. Учитель інформатики провела тематичні уроки, під час яких учні дізнались про переваги інтернету та небезпеку, повторили правила безпечного користування інтенет-ресурсами, спілкування у соцмережах, грали в ігри “Плутанина”, “Кошик і валіза”, “Який я користувач інтернету?”, спрямовані на дотримання правил безпечного користування інтернетом, затронули важливе питання інтернетзалежності.

Природоохоронна акція «Нагодуй птахів»

Зимовий час – це не тільки веселі свята, жваве катання з гірок, відчайдушна гра в сніжки, але і міцні морози з пронизливим вітром. Тому наше завдання – піклуватися про братів наших менших. Птахи, які зимують у нас, дуже потребують допомоги. З метою виховання у дітей дбайливого ставлення до природи, розвитку пізнавального інтересу до життя зимуючих птахів, бажання допомагати їм у важких зимових умовах, для формування уявлення про роль людини в житті птахів взимку щороку в школі проходить природоохоронна акція «Нагодуй птахів». На початку зими проходить конкурс «Годівничка». Учні школи разом зі своїми педагогами та батьками виготовляють годівнички різних типів та розвішують їх на території школи. Виготовляють годівнички з дерева, картону, пластикових пляшок, природних та інших матеріалів. Годівнички вийшли на славу – красиві і на різний смак. Тепер діти щодня приносять до годівничок щось поживне, ведуть спостереження за птахами. Якщо кожен із нас у зимовий час допоможе птахам – зробить годівничку, насипе небагато зерна, хлібних крихт, то цим допоможе перезимувати нашим птахам. Давайте разом турбуватися про братів наших менших та зупиняти вимирання птахів узимку. Не будьмо байдужі й оберігаймо природу!