ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У закладі освіти проведені виховні заходи: уроки пам’яті «Голодомор – біль серця всієї України», виставка дитячих малюнків «Вогонь скорботи навіки», 25.11.2023 року о 16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку» пам’яті українців, які загинули під час голодоморів.

МИ ПАМ’ЯТАЄМО!

УКРАЇНОЗНАВЧА ГОДИНА «УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ІГРАШКА»

17 листопада 2023 року класний керівник 7-Б класу Наталія Олегівна Левченко провела з учнями українознавчу годину «Українська народна іграшка». Під час заняття діти дізнались про різноманітний світ та багату історію традиційних українських народних іграшок, що народна іграшка поєднала в собі життя і побут, звичаї та традиції, обряди та ритуали українського народу. Наталія Олегівна розповіла про створення іграшок: види, матеріали, оформлення, назви, вікові особливості, вплив на розвиток та навчання. Багатий світ української іграшки: ляльки-мотанки, коники, баранці, олені, цапки, вершники, птахи, “барині”, “куми” деркачі, фуркала, калатала, свистки, луки зі стрілами, брязкальця, хихички з дерева,  глини,  соломи, сиру, тіста, тканини, дуже зацікавили вихованців, викликали живий інтерес та допитливість. Заняття сприяло національно-патріотичному вихованню учнів, розвитку пізнавального інтересу та цікавості до історії, традицій та звичаїв українського народу, вихованню любові до України, до рідної мови. Учні із великим задоволення щоп’ятниці виходять увечері на класну годину до своєї вчительки Наталії Олегівни, із цікавістю слухають пізнавальні розповіді про історію,  традиції, звичаї українців, таким чином постійно підтримують зв’язок з батьківщиною, рідною школою, педагогами та друзями-однокласниками, що зближує та згуртовує класний колектив.

 

СЕРТИФІКАТИ ВІД БФ «ЩАСЛИВА ЛАПА»

У жовтні 2023 року педагоги закладу освіти брали участь у проведенні ІV Міжнародному уроці доброти, присвяченому Дню захисту тварин. Всі класи, які долучились до заходу, отримали сертифікати від організаторів Уроку доброти БО «Щаслива лапа». Вітаємо учасників і бажаємо виховувати в собі найкращі людські чесноти.

ЗУСТРІЧІ У БФ “КАРІТАС”

У листопаді 2023 року відбулись зустрічі вихованці закладу освіти з представниками БФ «Карітас Харків», які стали можливі завдяки  проєкту «Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях». Соціальні працівники разом з психологинями проєкту провели заняття з попередження боулінгу та творчий майстер-клас з виготовлення аплікації.

Підтримка та турбота у часі війни допомагає відчувати себе у безпеці. Наші учні, батьки та педагоги на деякий час відволіклись від тривожних думок та поринули у світ позитивних емоцій та творчості. Такі заняття дуже важливі, вони сприяють психічному розвантаженню, розвитку уміння спілкуватись та взаємодіяти у колективі, дарують радість зустрічі з давніми та новими друзями.

УКРАЇНОЗНАВЧИЙ УРОК «КАЛИНА – СИМВОЛ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»

Червоні кетяги калини
Горять вогнями усіма.
Без калини нема України,
Без народу Вкраїни нема!

22 листопада 2023 року класний керівник 7-Б класу Наталія Олегівна Левченко провела з учнями українознавчий урок «Калина – символ рідної землі». Під час заняття діти дізнались про український народний рослинний символ – калину, його значення та вплив на усну народну творчість, народознавство, музику, літературу. Діти дізнались за що цінували українці червону ягоду, які  цілющі властивості має калина, яке місце займав образ рослини у численних обрядах та ритуалах. Пригадали  прислів’я,  приказки,  пісні, вірші, оповідання  про калину. Захід сприяв національно-патріотичному вихованню учнів, розвитку пізнавального інтересу та цікавості до історії, традицій та звичаїв українського народу, виховував любов до України, до рідної мови. На класну годину учні школи виходять з різних міст України, із-за кордону. Знаннями та цікавинками про українські символи діти будуть ділитись з новими друзями та сусідами.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада – День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій – Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013-го. У цьому році відзначаємо перший ювілей Революції Гідності – 10 років.

21 листопада 2023 року у закладі освіти проведені уроки історії, патріотичні уроки та бесіди, виставка малюнків, присвячених Дню Гідності та Свободи.

Гідність і свобода — цінності, що є основою нашої держави й ідентичності.

Без них неможливе існування України. За них борються покоління українців. За них же українці виходили на Майдан. Десять років тому Україна піднялася, щоб остаточно звільнитися від впливу кривавого сусіда. Народ обрав шлях країн, які живуть демократичними цінностями. І для яких гідність і свобода — слова, що мають величезне значення. Дякуємо сьогодні кожному, хто стояв і просто зараз стоїть на захисті гідності і свободи нашої нації. Вшановуємо памʼять про кожного, хто поклав за них своє життя.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні пройшов 2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху  – 7-й Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху. Він проведений із метою якнайширшої популяризації дотримання правил дорожнього руху серед дітей та дорослих, збереження людських життів.

В закладі освіти проведені заходи згідно плану проведення Тижня безпеки дорожнього руху:

Завдяки тижневим заходам, здобувачі освіти повторили правила дорожнього руху,  усвідомили важливість знань та дотримання  правил дорожнього руху, а головне, вчились дбати про своє ментальне та фізичне здоров’я.

 

ПОДЯКИ УЧАСНИКАМ КОНКУРСУ «ЗА НАШУ СВОБОДУ»

У жовтні 2023 року учні закладу освіти брали участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» в дистанційній формі, присвяченому Дню Захисників і Захисниць України у номінації «Образотворче мистецтво». Голованов Денис,

Небрат Євангеліна (7-А клас) та Волков Андрій (7-Б) клас отримали подяки від ХОПДЮТ за активну участь у конкурсі. Вітаємо наших вихованців і бажаємо натхнення, успіхів у творчості та подальших перемог.

 

ВІТАННЯ ЮНИМ ФОТОАМАТОРАМ

У вересні 2023 року учні закладу освіти брали участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!», який проводив у дистанційному форматі ХОПДЮТ з метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва у творчій самореалізації, організації змістовного дозвілля, підвищення ролі фотоаматорів у художньо-естетичному вихованні підростаючого покоління.

З представлених на конкурс робіт чотири фото учасників стали переможцями:

– Артем Хмільов за фото «Шарівський замок – чарівна архітектурна спадщина Харківщини» отримав диплом за І місце.

– Максим Клімов за фото «Затишний куточок» отримав диплом за І місце.

– Артем Тузко за фото «Сільська вулиця» отримав диплом за ІІІ місце.

– Сергієнко Руслан за фото «Негода насуває» отримав диплом за ІІІ місце.

Фотороботи учасників, які зайняли І місце, направлені на всеукраїнський етап конкурсу. Бажаємо нашим учасникам удачі і перемоги! А всім фотоаматорам – натхнення, творчих успіхів, гарного настрою та подальших перемог! Ми пишаємось вами, ви гідно представляєте і прославляєте нашу школу!

 

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

16 листопада – Міжнародний день толерантності.

«…Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості…»

Франческо Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст (1483-1540)

16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності, що був заснований у 1995 році у зв’язку з ухваленням ЮНЕСКО Декларації принципів толерантності, в основу якої заклали положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Тоді ж була заснована премія імені Маданжита Сінгха. Нею нагороджують людей, які активно борються за толерантність та ненасильство.

В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження.

Принципи та положення рівності закріплені у міжнародному законодавстві.

Згідно із законом, всі люди є вільні та рівні у своїх правах.

Декларація принципів терпимості наголошує, що «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності.

Толерантність — це свобода, справедливість та неупередженість. Вона надає кожній людині рівні можливості для розвитку.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

Будьмо толерантними,

Скромними, галантними!

Всі ми особливі, різні та мінливі,

Треба поважати кожного у світі,

Щоб було нам добре

й любо в ньому жити!

Тетяна Прокоф’єва

До Міжнародного дня толерантності у закладі освіти проведені виховні заходи: години спілкування та бесіди «Толерантність у сучасному світі», шкільний челендж «Що для тебе толерантність?», в якому учні закладу освіти розповіли, що для них толерантність, який можна переглянути за посиланням https://youtu.be/IDfmMUNNAfc.