Архітектурні витинанки

Учні 7 класу вже другий рік опановують новий вид декоративно-ужиткового мистецтва — виготовлення витинанок. Витинанки — один із видів українського народного декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції. Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого й кольорового паперу. Їх використовували для прикрашання стін, вікон, полиць, груб, коминів, печей. Орнамент традиційних витинанок здебільшого геометричний і рослинний, трапляються також антропо- та зооморфні фігурки, зображення предметів побуту, архітектури тощо. Заняття з вирізування з паперу  діти почали опановувати на уроках трудового навчання під керівництвом учителя Халєєвої Вікторії Олександрівни, а згодом воно переросло у дитяче хобі. Особливе захоплення у учнів викликають архітектурні витинанки. Папір у руках дітей перетворюється на замки, мости, фортеці, будинки різні за розміром і за складністю.  Такі заняття сприяють розвитку усіх психічних процесів дітей: мислення, уяви, пам’яті, уваги, впливають на розвиток творчих здібностей, уміння креслити, конструювати . Розвивають дрібну моторику, виховують організованість, терпіння, працьовитість. Прищеплюють інтерес до вивчення історії України, традицій і звичаїв українців, інтерес до вивчення українських традиційних ремесел та народної творчості. Результатом дитячого захоплення стане виставка архітектурних витинанок, яка буде присвячена Дню працівників освіти.