30 листопада 2022 року КЗ «ХСШ №3» ХОР отримав електронні версії постерів «Спільно до навчання» у рамках загальнонаціональної кампанії, що реалізується ГС «Освіторія» у співпраці з Міністерством освіти на науки та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). В межах кампанії також розроблено платформу OsvitaNow https://osvitanow.org/ , де зібрані відповіді на найпоширеніші запитання педагогів і батьків щодо навчання, здоров’я, психологічної та соціальної підтримки тощо. Яскраві постери з посиланням на платформу допоможуть вчителям, учням та їхнім батькам дізнатися більше про правила евакуації у школі, мінну безпеку, активності в укритті, ВШО. А також знайти поради щодо психологічної підтримки дітей різного віку та самопідтримки для батьків та вчителів. Переходьте за посиланням або скануйте QR-код та більше дізнавайтесь про навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також експертні матеріали від Оcвіторія Медіа.
Архіви по місяцях для Листопад 2022
КВІТКОВИЙ РАЙ У КОЖНІЙ ШКОЛІ УКРАЇНИ
Восени 2022 року Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа № 3» Харківської обласної ради долучився до участі у благодійному освітньому проєкті від Flowers4school, спрямованому на озеленення Українських шкіл від квіткових виробників Нідерландів та України. У рамках соціально-освітньої програми заклад освіти отримав коробку зі справжнім скарбом: колекцію з 500 цибулин квітів тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, мускарі, алліумів, лілій, хіонодокса, пролісків та інструкцію про посадку та допоміжні матеріали. Для нашої школи такий цінний подарунок важливий ще й тому, що одним із напрямів трудового навчання учнів є квітникарство, основи якого вихованці починають опановувати у школі, а потім вдосконалюють свої знання та навички у професійно-технічних закладах міста Харкова, отримуючи дипломи квітникарів-озеленювачів, з якими потім ідуть працювати у тепличні господарства та прекрасні харківські парки.
Головною місією проєкту стало ознайомлення дітей зі світом квітів за допомогою їх участі у висадці цибулин для своєї школи. Нідерландські благодійники вірять, що висадка їхніх цибулин біля шкіл України допоможе позитивно вплинути на моральний стан дітей, і покаже їм, що садівництво – це весела справа, яка розвиває в них любов до землі нашої Батьківщини. Але, на превеликий жаль, наше місто знаходиться у небезпечній зоні і наші учні роз’їхались по всій Україні та Європі, тому не змогли взяти участі у процесі висадки квітів. Проте педагоги та батьки учнів вирішили зробити дітям квітковий сюрприз. Вони зібрались 28 листопада на шкільному подвір’ї і, не дивлячись на зимову погоду, висадили цибулини квітів на клумби школи, сподіваючись, що навесні наші діти повернуться і на власні очі побачать, як пагони з’являються з квіткових цибулин і дають дивовижно красиві квіти – квіти української перемоги, які виростили для них батьки та працівники школи, переймуть естафету від дорослих і будуть доглядати квітники та радуватись їх красі та цвітінню. І це буде справжнє свято для всіх! Дякуємо організаторам за такий чудовий проект. А висадку цибулин вихованці обов’язково побачать, тільки на світлинах.
@Flowers4school #flowers4school #квітидляшколи
ОТРИМАННЯ НОУТБУКІВ «CHROMEBOOK»
Департамент науки і освіти ХОВА передав комп’ютерне обладнання педагогічним працівникам КЗ «ХСШ №3» ХОР для здійснення освітнього процесу з учнями школи у дистанційній формі. У межах проєкту ЮНЕСКО у рамках партнерства Міністерства освіти і науки України з компанією Google, реалізованої за підтримки Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО, закладу освіти було виділено новітні ноутбуки «Chromebook». Завдяки операційній системі від Google вчителі, вихователі, педагог-оранізатор, практичний психолог зможуть якісно здійснювати дистанційне навчання учнів.
Керівництво та педагогічний колектив висловлюють подяку ХОВА, ДНіО, ЮНЕСКО та компанії Google за технічну допомогу та підтримку.
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.
У 2022–2023 роках Україна вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату ми згадуємо сьогодні в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років після вчинення Голодомору-геноциду на теренах України росія вчиняє новий геноцид – війною.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
З 24 по 28 листопада 2022 року класні керівники та вихователі провели з учнями уроки пам’яті «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо» та приєднались 26.11.2022 до Загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку пам’яті», відвідали разом з вихованцями відео екскурсію у Музеї Голодомору.
УЧАСТЬ У VІІІ МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
23 листопада 2022 року педагогічний колектив КЗ «ХСШ №3» ХОР брав участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі», яка відбулась на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за підтримки Міністерства науки і освіти України. У проведенні конференції взяли участь наукові і освітні заклади вищої освіти України, які займаються питаннями освіти, корекції та розвитку осіб з особливими освітніми потребами: Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, факультет спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (кафедра спеціальної та інклюзивної освіти), Донбаський державний педагогічний університет. На конференції з доповідями виступали фахівці галузі професійної, загальної, спеціальної та інклюзивної освіти, фахівці галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення, наукові працівники з України, Польщі, Америки, Великої Британії, Словакії, Естонії, Грузії, Казахстану. Метою проведення конференції стали питання з актуалізації проблем і визначення стратегії модернізації системи спеціальної освіти та корекційно-реабілітаційної допомоги особам з порушеннями психофізичного розвитку в Україні в умовах воєнного стану. За результатами конференції буде видано збірку статей і тез на тему корекційної педагогіки та інклюзивної освіти, де розмістили свої роботи учителі і вихователі закладу освіти, висвітливши в них власний досвід роботи у спеціальній школі.
Педагогічний колектив КЗ «ХСШ №3» ХОР висловлює велику подяку організаторам конференції за запрошення до участі у заході. Ми вдячні за змістовну, актуальну, корисну та цікаву тематику заходу, за доповіді та досвід роботи учасників з роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, за рекомендації та поради психологічної підтримки як дітям, їхнім батькам, родинам, так і педагогам у воєнний час.
ПІДСУМКИ ІІІ МІЖНАРОДНОГО УРОКУ ДОБРОТИ ТА СЕРТИФІКАТИ УЧАСНИКІВ
5 жовтня 2022 року 4 та 9 класи нашого закладу освіти брали участь у ІІІ Міжнародному уроці доброти, який присвячений гуманному та відповідальному ставленню до тварин (собак та котів) та Всесвітньому дню захисту тварин.
Учасники отримали електронні сертифікати учасників ІІІ Міжнародного уроку доброти. Проведення «Уроків доброти» проходило за ініціативою та підтримки БО «БФ «Щаслива лапа».
Організатори Уроку доброти щиро дякують усім учасникам заходу за участь у такий непростий час для нашої країни!
Результати та цікаві факти про ІІІ Міжнародний урок доброти 2022:
- В 2022 році до участі в проведенні уроків долучились не лише навчальні заклади з усіх областей України, але і небайдужі педагоги та учні ще 10 країн: Великої Британії, Грузії, Латвії, Литви, Молдови, Румунії, Сербії, Словаччини, Хорватії та Чорногорії.
- З 3 по 9 жовтня 2022 року організаторам заходу надійшло понад 2600 листів від учасників ІІІ Міжнародного уроку доброти.
- Упродовж 5 днів, не зважаючи на повітряні тривоги, обстріли, окупацію та відсутність світла, 2027навчальних закладів України провели 15078 Уроків доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
- У нашій країні ІІІ Міжнародний урок доброти пройшов у 1260 населених пунктах (253 міста, 52 селища міського типу, 855 сіл).
- Навіть тимчасова російська окупація не завадила українським школам долучитись до Уроку доброти. Так, традиційно учасниками заходу стали навчальні заклади: Бердянська, Лисичанська, Мелітополя, Херсону та інших міст та сіл. І це попри небезпеку від окупаційної псевдовлади.
- Всього 3-7 жовтня в світі проведено – 15 172 уроків доброти.
Організатори заходу наголошують: «Разом ми робимо цей світ добрішим!» та запрошують усіх охочих долучатись до інших активностей для школярів від освітнього проєкту «Біоетика» Благодійного фонду «Щаслива лапа» – https://happypaw.ua/ua/bioethics/news . Абільш детально ознайомитись з результатами ІІІ Міжнародного уроку доброти та переглянути невеликий фотозвіт можна на нашому сайті – https://happypaw.ua/ua/bioethics/news/one/87.
ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ 2022
Тиждень безпеки дорожнього руху в КЗ “ХСШ №3” ХОР проходив згідно плану виховної роботи на 2022/2023 навчальний рік з 14.11.2022 по 18.11.2022 року у дистанційній формі. Проведені заходи, спрямовані на ознайомлення та закріплення знань учнів на тему правил безпеки дорожнього руху. Класні керівники, вихователі, учитель основ здоров’я провели наступні заходи:
– Єдиний національний урок «Будь помітним на дорозі»;
– Бесіди про дотримання правил дорожнього руху;
– виставка в шкільній бібліотеці «Дотримуйся правил дорожнього руху»;
– Перегляд відео презентацій, навчальних фільмів «Безпека на зупинках громадського транспорту. Безпека пасажира»;
– конкурс малюнків по класах «Твій друг – безпечний рух»;
– віртуальні квести, ігри, вікторини на тему безпеки дорожнього руху;
– ознайомлення з пам’ятками «Дотримуйся правил дорожнього руху», «Правила пішохода».
Підсумки проведення Тижня безпеки дорожнього руху в школі можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=s2WFN6QEbW4
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
День Гідності та Свободи – це державне свято, яке в Україні відзначається щорічно 21 листопада на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року, на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Воно було започатковане Указом Президента країни від 13 листопада 2014 року.
В закладі освіти класними керівниками, вихователями та педагогом-організатором проведені патріотичні онлайн-уроки «Гідність та Свобода України», квест-ігри, історичні казки та відеофлешмоб «Гідність – це…», в якому учні школи розвповіли як розуміють слово гідність. Подивитись флешмоб можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=BebaoNCIRcE
Щиро вітаємо усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаємо мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні. Сьогодні ми говоримо слова вдячності Героям Небесної Сотні, всім захисникам української державності, всім воїнам, що приймають участь у військових діях по звільненню нашої країни від ворогів. Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Сьогодні всі, кому небайдужа доля рідної України, повинні об’єднати свої зусилля на благо країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!
16 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ҐУДЗИКІВ
Щорічно з 1938 року відзначається Всесвітній день ґудзиків. До цієї події в закладі освіти створили відеоролик про шкільний пізнавально-творчий проєкт «Ґудзикове диво», в якому розкрита коротка історія такого звичайного, але дуже важливого предмета одягу, як ґудзик. Нестандартне використання ґудзиків для створення яскравих та неймовірно гарних творчих робіт педагогами та учнями нашого закладу освіти на уроках трудового навчання та у час дозвілля. Відео можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=s6ZkBIDVGQQ
День української писемності та мови!
Мова — то серце народу. Щороку, 9 листопада відзначаємо День української писемності та мови!
Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності: красива й милозвучна вона лине глибоко до серця кожного українця!
Педагоги та учні нашого освітнього закладу також долучилися до святкування цього дня. Здобувачі освіти та педагоги писали радіодиктант з різних куточків України та світу. Більш детально про те, як пройшло святкування Дня української писемності та мови в нашому закладі ви можете ознайомитися за посиланням:
Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона — наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь.