ХХ Всеукраїнський ювілейний радіодиктант національної єдності

До Дня української мови та писемності в Україні, запровадженого президентським указом від 1997 року на честь Нестора Літописця, щороку проводиться флешмоб з написання  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Тисячі прихильників української мови по всьому світу долучаються до написання. Цьогорічний радіодиктант національної єдності є ювілейним – 20-м за рахунком. Найактивнішими його учасниками традиційно є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі –  у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій та відомі українці. Текст для ювілейного радіодиктанту «Виклики книжкової ери» написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Студію для написання цьогорічного диктанту облаштували у читальній залі Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського міста Києва, де відомі українці писали диктант. Долучитися до написання радіодиктанту національної єдності може будь-хто, як в Україні, так і за її межами. Пишуть диктант лише від руки. 9 листопада 2020 року наш заклад освіти також приєднався до всеукраїнської акції. Усі бажаючі: педагоги та учні, шкільний лікар, бібліотекар, педагог-організатор, бухгалтера, практичний психолог та інші працівники школи написали диктант.

День української мови та писемності

9 листопада 2020 року у закладі освіти святкували День української мови та писемності. До цього свята вихованці підготували творчі роботи на виставку «Нас єднає українська мова», всі бажаючі взяли участь у написанні ХХ Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності, класні керівник і вихователі провели українознавчі уроки «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть», учитель Зубрилова Ольга Миколаївна провела для учнів мовознавчу гру «Слово до слова – зложиться мова», вихователь Левченко Наталія Олегівна – літературно-ігрову програму «Мова моя калинова». Педагог-організатор Світайло Інна Борисівна разом з учителем української мови та літератури Зубриловою Ольгою Миколаївною  організували флешмоб «Крилаті вислови відомих письменників про українську мову», до якого приєднались як учні, так і працівники школи, цитуючи рядки віршів та творів про цінність, важливість та красу української мови.

Підведення підсумків Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек,  який проходив під гаслом  «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» у нашому освітньому закладі прошов ряд заходів згідно наступного плану:

№ з/п Дата проведення Назва заходу Клас Відповідаль

ний

1 01.10.20  Інформаційна хвилинка: відкриття місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». 1- 10 Бібліотекар,

педагог-організатор

2 01.10.20 –

31.10.20

Тематичні  виставки, що сприяють вихованню екологічної свідомості та культури:

–         «Казка вчить, як з природою дружить»,

–         «Вони живуть, ростуть поруч з нами»,

–         «Подорож у країну Флорію»,