Відкритий урок з предмету «Фізика і хімія у побуті»

26 лютого 2020 року учитель Долганюк Ольга Василівна, яка має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» згідно графіка проведення відкритих уроків у рамках атестації провела відкритий урок у 7 класі з предмету «Фізика і хімія у побуті» на тему «Залізна руда. Виплавка чавуну і сталі. Доменна піч.».  Метою уроку було ознайомити учнів з видобутком залізної руди в Україні, використанням її для виплавки заліза, чавуну і сталі, познайомити з будовою і принципом роботи доменних печей. Під час уроку учні дізнались про найбільше українське залізорудне родовище Кривбас, про найбільшу у Європі доменну піч № 9, про процеси виплавки чавуну і сталі.  Під час виконання практичного завдання вихованці повторили властивості металів, потримали у руках зразки сировини для виготовлення чорних металів: різні види залізної руди, кокс, вапно, шлак, пластини чавуну і сталі. Учні спробували себе у професії металургів. У навчальні  моделі доменних печей за допомогою формули виплавляння чавуну закладали потрібну сировину для вироблення чорних металів.  Урок вийшов цікавим, насиченим, діти були активними і уважними, тему засвоїли, показали  достатній рівень знань. Для досягнення мети уроку учитель застосувала сучасні методи навчання, ІКТ, набори наочного матеріалу, створила сприятливу атмосферу під час заняття, підтримувала і допомагала дітям у отриманні нових знань.